Jablečný ocet na hubnutí: Funguje nebo je to klam?

O hubnutí s jablečným octem jste už možná slyšeli. Jedná se o velice oblíbený trik hollywoodských celebrit, které s pomocí obyčejného jablečného octu dokážou zhubnout i několik kilogramů během pár dnů, respektive týdnů. Není divu, že jdou v jejich šlépějích desítky žen. Je to však opravdu tak efektivní? Opravdu je jablečný ocet na hubnutí?

Dieta s jablečným octem jako nejznámější trik hollywoodských hvězd

Hollywoodské celebrity se udržují ve formě mnohými způsoby. Bohužel se mezi nimi najde jenom hrstka těch, kteří hubnou s pomocí vyvážené stravy, dostatkem pohybu a dodržováním pitného režimu. Většina hollywoodských celebrit potřebuje zhubnout ze dne na den, a to hlavně kvůli filmovým rolím. Zdravá životospráva tedy v tomto případě nepostačuje. Proto se volí zmiňovaná dieta s jablečným octem, kterou hollywoodské celebrity proslavily po celém světě a na které řada žen sází všechna esa v rukávu. 

Princip jablečného octa na hubnutí je zmiňován v celé spoustě diskuzí na internetu. Je to poměrně jednoduché – stačí před jídlem spolknout jednu polévkovou lžíci jablečného octa. S tímto jednoduchým trikem se výrazně snižuje riziko přibrání na váze. Pokud člověku dělá problém spolknout jablečný ocet nalačno, jablečný ocet se dá sehnat i v podobě tablet na hubnutí. I v tomto případě je dávkování jablečného octa na hubnutí velmi snadné – platí, že se užívají 1-2 tablety denně.

RYCHLÝ TIP: Proteinová dieta: Jak by měl vypadat jídelníček

Opravdu to funguje nebo je to jen klam?

Nabízí se otázka, jestli tato “zaručená dieta” hollywoodských hvězd opravdu funguje nebo jestli je to jenom klam, za kterým se ukrývá jojo efekt. Poslední studie prokázaly, že jablečný ocet opravdu může pomoct při hubnutí. Je však třeba konstatovat, že braní tablet nebo pití jablečného octa nalačno vám hubnutí nezajistí, jen vám k tomu dopomůže. 

Jablečný ocet jako lék na hubnutí funguje tak, že potlačuje chuť k jídlu (tedy i chuť na sladké), dále stimuluje trávení (což je při hubnutí velmi důležité) a napomáhá k rychlejšímu spalování tuku. A odpověď na otázky „jak zhubnout boky” či “jak zhubnout nohy” je najednou tak zřejmá! 

Navíc užíváním jablečného octa neuškodíte ani svému zdraví, naopak mu prospějete. 

Jablečný ocet pro krásu i zdraví, nejen na hubnutí

Nejen jablečný ocet a hubnutí, ale i jablečný ocet a mladý vzhled jdou dohromady. Jen málokdo ví, že se tomuto produktu v kosmetickém světě přezdívá “elixír mládí”. Kladně totiž působí jak na vlasy, tak i na pleť a zuby. Nemusíte ho ani užívat v tabletách, stačí, když si jablečný ocet budete aplikovat do vlasů před jejich umytím. Dosáhnete tak pevných, lesklých, kvalitnějších, a především zdravě vypadajících vlasů, které vám bude každý závidět.

Na závistivce se navíc budete smát s krásně bílými zuby, o něž se taktéž postará jablečný ocet. Dokonce se bude smát i vaše pleť, která bude díky zmiňovanému produktu krásně rozjasněná a plná života.

Mimochodem, věděli jste, že jablečný ocet prospívá i zdraví? To odhalil už Hippokrates, který užíval jablečný ocet jako velice účinné antibiotikum. Později se však ukázalo, že lze jablečný ocet léčit nejen k zápalu plic, ale taktéž s ním lze zahnat žaludeční nevolnosti či zhubnout přebytečné kalorie. Ano, už tehdy se vědělo, že jablečný ocet a hubnutí jdou dohromady. 

V čem se ukrývá síla jablečného octa?

Nabízí se otázka, co všeho jablečný ocet ukrývá, v čem je jeho síla? Přece jenom jablečný ocet je na hubnutí, pro zdraví i pro krásu. Za vším podle odborníků stojí jeho složení. Obsahuje především kyselinu octovou, ale kromě toho také enzymy, vitaminy a řadu důležitých minerálů, jež naše tělo potřebuje ke každodennímu fungování. 

Díky spojení všech obsažených látek jablečný ocet vyniká svými antibakteriálními účinky. Jelikož působí jako přírodní antibiotikum, efektivně ničí bakterie v těle, dokonce i posiluje imunitní systém. 

Studie prokázaly řadu zdravotních benefitů

Nad jablečným octem se ještě donedávna točilo mnoho otazníků. Naštěstí se nejedná o surovinu, která by nebyla zkoumána. Právě naopak. Díky neustálému zkoumání se přišlo na mnoho zdravotních benefitů jablečného octa. Při jeho konzumaci si s ním tedy neuškodíte, i když vaším účelem asi není upevnit zdraví, ale s pomocí jablečného octa zhubnout. 

Podle studií jablečný ocet není jenom na hubnutí, ale snižuje i hladinu cukru v krvi. Umí totiž zlepšit schopnost jater i funkci svalstva brát cukr z krve. Taktéž bylo prokázáno, že jablečný ocet upravuje metabolismus, což je právě jeden z důvodů, proč se užívá na hubnutí. Umí zničit nebezpečné viry a bakterie, taktéž vyrovnává cholesterol v krvi (snižuje špatný cholesterol, a naopak zvyšuje prospěšný cholesterol).  

Studie také odhalily, že jablečný ocet je dokonce prevencí rakoviny. I když se to zdá být velice bizarní, skutečně obsahuje látky, které závažnému onemocnění, na něž umírají každoročně stovky lidí, předchází. 

Další účinky jablečného octa

  1. Odbourává únavu
  2. Pomáhá při artritidě
  3. Snižuje bolest hlavy
  4. Podporuje správnou srážlivost krve
  5. Ulevuje od pálení žáhy

1 komentář u „Jablečný ocet na hubnutí: Funguje nebo je to klam?“

  1. Mám velmi dobrou zkušenost s jablečným octem, vždy jsem zhubl aspoň něco, neměla jsem problémy s vylučováním, a také je mi 75n let a nemám na hřbetech rukou jedininou hnědou,/stařeckou skvrnu.

    Odpovědět

Napsat komentář