Jaká dieta je nejúčinnější

Váháte nad tím s jakou dietou začít, aby to s jejím dodržováním nebyl jen promarněný čas plný utrpení a hladovění s nulovým výsledkem? Pak si pojďte přečíst jak má správná dieta vypadat, aby byl její účinek co nejlepší a nejlépe dlouhotrvající.

Nejíst, to je údajně nejúčinnější prověřenou dietou na celém světě. Není tomu tak, je to právě naopak. Držením hladovek sice dosáhnete určitého úbytku na váze, ale budete hubnout zejména svalovou hmotu, což není pro zdravého člověka kýženým výsledkem. Příkladem může být tukožroutská dieta.

V čem spočívá úspěch diety

V pravidelném dostatečném přísunu potravy, která tělo dostatečně vyživuje a umožňuje mu správně pracovat. Nejúčinnější dieta je ta při které se budete cítit v psychické a fyzické pohodě. Toho dosáhnete jedině za předpokladu, že organismus dostane dostatek živin, které dokáže přepracovat v potřebnou energii.

Potřebná energie je taková jakou tělo potřebuje pro každodenní fungování, ale nesmí jí být nadbytečné množství, protože to co nedokáže tělo během dne spálit má tendenci ukládat do zásoby na horší časy.

Nejúčinnější dieta

Musí vždy počítat s energetickým výdejem.

Sportovci nebo fyzicky pracující lidé mají vždy energetický výdej větší než lidé žijící pasívním životem bez sportu a jiné fyzické námahy. Při úspěšném absolvování diety je tedy nutné vždy zohlednit konkrétní život a energetický výdej daného člověka.

V jednoduchosti lze tvrdit, že fyzicky pracující lidé budou mít dietní jídelníček s vyšším příjmem energie než úřednice z kanceláře.

Jak úspěšně absolvovat dietu

Přestaňte na internetu hledat konkrétní jídelníčky, které sice vypadají lákavě, ale nepočítají s vaším životním stylem a potřebami. Takové rady jídelníčků nejúspěšnějších diet jsou psány jen povrchně a bohužel nefungují univerzálně.

Zamyslete se nad tím co během dne děláte, jak moc se hýbete, kolik energie vaše tělo spotřebuje během jednotlivých aktivit a podle toho si poskládejte vlastní rozumný jídelníček.

Napsat komentář