Hubnutí bez cvičení

Spalování tuků a hubnutí břicha je možné i bez cvičení, protože za úspěšným shazování kil stojí v první řadě správná strava. Hubnutí bez cvičení jde, ale ubírání tukových zásob bez pohybu má i své stinné stránky.

Některé studie uvádí spojitost mezi stravou a pohybem, při shazování kil, ale většinou se shodují v jednom, a to, že z větší části má podíl na hubnutí správně vyvážená strava. Dokonce se potravě přiděluje 60-70% úspěchu a pohybu neboli cvičení jen 30-35%, na zbývající zůstatek úspěchu má podíl psychická stránka a vynaložené úsilí. Hledáte-li rychlou odpověď, tak ano, jde to.

Bez pohybu to samozřejmě jde, bude to trvat déle a vyžaduje to přísnější kontrolu jídelníčku. Redukce váhy bez pohybu v sobě skrývá jisté nevýhody, které není dobré přehlížet.

Před hubnutím musíte zapátrat ve vlastní paměti – zamyslet se na tím, jak probíhá váš běžný den. Někdy je možné, že se pohybujete dostatečně. Například si neuvědomíte, pod tíhou stereotypu, že chodíte do práce i z práce pěšky nebo při pracovních pochůzkách nachodíte v konečném součtu několik kilometrů, které jdou pak jednoduše převést na čas aktivního pohybu. Při hubnutí může být tato aktivita připočítána k dobru, avšak sportu se nevyrovná.

„Jestliže máte dělnickou profesi s dostatkem fyzického pohybu je, s největší pravděpodobností, chyba ve vašem jídelníčku.“

Vše se točí kolem svalové hmoty. Nemusí být vaším snem vypadat jako vypracovaný kulturista, ale pro správné držení a fungování těla je svalová hmota důležitá. Nemusí být na první pohled znatelná. Máte-li fyzicky náročnou profesi toto se vás nejspíš netýká, ale cvičením nikdy nic nezkazíte. Při hubnutí může svalová hmota ubývat, takže je dobré dát tělu dostatek pohybu.

Hubnutí břicha bez cvičení

Nejspíš patříte mezi zapřísáhlé odpůrce pohybu a nechcete se věnovat pravidelnému cvičení a sportu. Dobrá zpráva je, že to jde. Váš jídelníček musí být vyvážený. Musíte se vyhýbat tučným jídlům, sladkostem a dietám, které doporučují hladovět nebo pojídat pouze zeleninu a ovoce. Proč se dozvíte zde: Bílkoviny při hubnutí.

Správný a pestrý jídelníček musí obsahovat dostatek všech kvalitních živin. Vyhněte se sušenkám, které zaručeně nastartují vaše ráno. Vyhněte se fastfoodům.

Je to „běh na dlouhou trať“. Bude to trvat delší čas s větší sebekázní při stravování.

  • Denní příjem potravy se musí skládat z 45-50% sacharidů, 35-40% bílkovin a 15% tuků.
  • Větší příjem bílkovin tělo více zasytí a je pro něj energeticky náročnější takovou potravu zpracovat. To znamená více spálených kalorií bez pohybu.
  • Večer konzumujte minimální množství sacharidů, ale větší množství bílkovin.
  • Stravujte se pravidelně s rozvržením 5-6 jídel za den.
  • Vyhýbejte se tučným, sladkým jídlům, alkoholu, slazeným nápojům.

Proč je hubnutí břicha s cvičením snadnější

U cvičení dochází k většímu zatěžování svalů. Svaly potřebují pro svoji aktivitu více energie, kterou získávají z tukových zásob až po 25 minutách cvičení. Nejvíc energie spotřebují velké svaly (stehenní a hýžďové), proto je pro hubnutí nejlepším sportem běh nebo jízda na kole.

Co dělat určitě nemusíte

Sedlehy, sklapovačky, zkracovačky. Tyto cviky vám při hubnutí břicha nepomohou. Stejně tak můžete zapomenout na shazování kil na plovárně. Studená voda zabraňuje hubnutí.

Napsat komentář