Jak zhubnout nohy efektivně a trvale?

Jak zhubnout nohy efektivně, rychle, a bez zbytečných diet a každodenní návštěvy posilovny? Jde to! Přečtěte si několik efektivních tipů a rad, jak na hubnutí nohou. Tipy se osvědčily tisícům žen.

Jsou pevná stehna bez celulitidy tím, co chcete do léta mít? Trápí vás otázka, jak rychle zhubnout stehna a lýtka? Zbavte se tuku na nohou efektivními tipy, které zpevnily stehna tisícům žen. Nemusíte denně dřít v posilovně ani dodržovat diety, jež tělu spíše škodí, než aby byly ku prospěchu.

Nohy se řadí k nejvíce problematickým partiím těla stejně jako bříško a boky. Hubnou se opravdu těžce, pokud člověk neví, jak na to.

Většina žen kývne na přísné až nesmyslné diety, které jim slibují shození kilogramů navíc během pár dnů. Jenže extrémní diety nejsou řešením ani v tomto případě. Spíše tělu škodí, než mu prospívají.

Raději dejte šanci efektivnějším tipům, které se osvědčily pro dlouhodobý efekt.

Zhubnout nohy lze úpravou svého jídelníčku

Aby došlo ke zpevnění nohou a aby také zmizela celulitida, která zpravidla provází silnější stehna, je zapotřebí upravit jídelníček.

Každý nutriční specialista nebo odborník na hubnutí vám už při první schůzce sdělí, že zdravá, pestrá a vyvážená strava činí 80% úspěchu. Jednou z odpovědí na otázku „jak zhubnout stehna“ je tedy úprava jídelníčku, který by měl zahrnovat:

  1. Dostatek bílkovin,
  2. žádné rychlé cukry,
  3. omezení soli,
  4. kvalitní tuky,
  5. dostatek vlákniny.

Bílkoviny při hubnutí nohou

Bílkoviny jsou při hubnutí nohou (i jiných částí těla) nepostradatelné. Obsaženy by měly být obsaženy ve všech položkách jídelníčku, včetně snídaně. Jsou zapotřebí při budování svalové hmoty, také ochraňují svalovou hmotu při hubnutí.

Jejich skvělou vlastností je to, že dokážou člověka dostatečně zasytit. Vyhnete se tak zbytečnému a nezdravému přejídání.

Vláknina

Přidat se musí i na vláknině. Nemusíte se bát, vláknina vám hubnutí nohou nijak neztíží – neobsahuje totiž takřka žádné kalorie. Vlákninu obsahuje především zelenina a umí udržet pocit sytosti po delší dobu.

Rychlé cukry

Zatímco vláknina neobsahuje téměř žádné kalorie, o rychlých cukrech se to říct nedá. O těch se často říká, že to jsou prázdné kalorie, které způsobují široká stehna a visící bříško.

Rychlé cukry jsou velmi nebezpečné, zejména v odpoledních hodinách by se neměly konzumovat. Pokud je totiž tělo během dne nestihne zpracovat, automaticky si je ukládá a původně štíhlá postava se mění v roztěkanou figuru.

Pitný režim je základ

Základem úspěšného hubnutí nejen nohou, ale také ostatních partií těla je dodržování pitného režimu. Dospělý člověk by měl v průměru vypít kolem 2 litrů tekutin denně, které mu z těla vyplaví veškeré škodliviny a tělu nebezpečné látky.

Pamatujte však na to, že do pitného režimu spadá vše, co během dne vypijete. Ne všechny tekutiny jsou však tělu prospěšné.

Pít byste měla filtrovnou voda z kohoutku, která může být obohacená o okurku, limetu nebo citron, případně se povolují bylinkové čaje bez cukru.

Co je však zakázáno, je káva a alkohol. Tyto nápoje tělo spíše dehydratují. Zakázané jsou i sladké limonády nebo šťávy a sirupy, jež jsou zase plné cukrů.

Efektivní cviky na hubnutí nohou

S pevnými stehny se zkrátka jen tak neprobudíte, musíte pro ně něco udělat. Nemusíte se však dřít hodiny v posilovně několik dní v týdnu. Stačí, když do svého denního plánu zakomponujete efektivní cviky, s nimiž se vám podaří zhubnout nohy rychlostí blesku.

Výpady

Jak zhubnout nohy? Lze to s pomocí výpadů. Jedná se o velice známý cvik, který patří k vůbec nejúčinnějším. Jeho provedení není nijak složité.

Stoupněte si zhruba do šíře ramen, zpevněte břicho a vykročte dopředu tak, aby koleno zadní nohy bylo těsně nad zemí. Poté se vraťte a udělejte krok dopředu druhou nohou.

Roznožování

Velmi efektivním cvikem na hubnutí nohou je takzvané roznožování, které se provádí ve stoje.

Stojíte rovně a s jednou nohou se roznožujete do strany (zhruba do poloviny pravého úhlu). Chvilku v pozici setrváte, poté se vrátíte a provedete cvik s druhou nohou.

Široké dřepy

K osvědčeným trikům na pevná stehna patří také široké dřepy.

Zadečkem se klesá zhruba o dvacet centimetrů dolů, poté se opět vracíte do základní polohy. Nezapomeňte při návratu do původní polohy zadeček zpevnit, aby byl cvik ještě efektivnější.

Další tipy, jak rychle zhubnout nohy

  • Místo výtahu začněte chodit po schodech. Při tomto pohybu se rozproudí krev ve stehnech, což je při jejich hubnutí velkým přínosem.
  • Začněte běhat! Nejedna žena vám potvrdí, že na pevné a krásné nohy nejlépe funguje běh. Nemusíte běhat maratony, stačí pár kilometrů každé ráno či večer.
  • Vyhněte se zbytečně přísným dietám. Po žádné extrémní dietě se nezhubne během pár dnů, spíše se vás bude týkat takzvaný jojo efekt přinášející daleko více kilogramů, než kolik se přece jen podařilo shodit.

Kam dál?

Pro další konkrétní tipy pro hubnutí nohou přejděte na článek Jak zhubnout stehna.

Napsat komentář