Zkušenosti s ketonovou dietou

Ketonová dieta hýbe současným životem všech lidí, kteří chtějí udělat něco se svým životem a se svou postavou. Jaké jsou mé zkušenosti při držení ketonové diety. Čtěte dále třeba vás to pohltí také.

Nebudu zde rozepisovat nic neříkající úvodníky a raději vám prozradím svůj dosavadní život. Jsem celkem aktivní cyklista. Do roka najedu maximálně 2500km. Pro někoho hodně, pro mě málo. S cyklistikou jsem začal zejména kvůli redukci váhy.

Úbytek tuků se u mě nedostavil v takové míře v jaké bych si přál, protože když si rozložíte 2500km do dnů v roce. Vyjde vám číslo cca 6km na kole za den. Kvůli tak krátké vyjížďce mi nestojí za to se oblékat, takže aktivních dní sportu mám do roka tak 50-60. To je velice málo a tělo se nenaučí rozumně spalovat nahromaděný tuk, který má v zásobě.

Více času a síly mi nezbývá, takže musela přijít na řadu dieta. Omezování jídla nemá z dlouhodobého hlediska smysl, protože po takové dietě se většinou dostaví jojo efekt. Nakonec jsem se dozvěděl o ketonové dietě.

tip_boxKetonová dieta bez dodržování složitého jídelníčku?
Přečíst článek o Express dietě.

Mé zkušenosti s ketonovou dietou

První věc kterou jsem se musel naučit bylo číst si nutriční hodnoty na potravinách. Jsou to ty tabulky na zadní straně obalu kde se píše kolik daná potravina obsahuje bílkovin, sacharidů a tuků případně soli atd. Ketonová dieta je založená na příjmu bílkovin a omezeném příjmu sacharidů.

Omezený příjem sacharidů, na kterém je ketonová dieta založena, znamená vysadit určité potraviny z jídelníčku a naopak zařadit tam jiné. U mě to znamenalo vysadit pečivo, bábovky a dortíky.

Z vysazení pečiva mají lidé největší obavu, ale jde žít i bez něho, protože vás dostatečně zasytí potraviny plné kvalitních bílkovin. Pamatujte, že při ketonové dietě je maximální denní příjem sacharidů určen od 30g-50g. Takže krajíc chleba ke snídani si odpírat nemusíte. Jak jsem zmínil v jednom z předchozích článků, vysazovat pečivo úplně není dobré řešení.

Ketonová neboli proteinová dieta mě zaujala svým přízviskem 5denní diety, protože nechci být úplné „vyžle“ byla to pro mě výzva, jak si zachovat „silnější“ postavu bez posilovny. Ona jde totiž držet i řadu týdnů, ale mě 5dní stačilo.

Jak to dopadlo

Dobrá nálada a za čtyři dny úbytek 3kg na váze. Většinou jsem posnídal dostatek sacharidů obohacené o bílkoviny (cottage), ale ke svačině už jen bílkoviny, k obědu kus kuřecího masa, další svačina bohatá na bílkoviny a večeře jakbysmet. Hlad ani chutě na cukrovinky se nedostavily, ale občas jsem si zobl sušené brusinky nebo slunečnicová semínka. Bohužel foto před a po jsem si nepořídil.

Moje zkušenosti s ketonovou dietou jsou rozhodně pozitivní a proto vlastně vznikly tyto stránky, abych se podělil o své zkušenosti dále.

Napsat komentář