4 nejlepší sporty pro hubnutí

Sportování je jednou ze správných cest k úbytku čísel na váze a tuků na těle. Existuje nespočet sportů, ale ne všechny jsou dostatečně efektivní. Tady jsou sporty, které vám pomohou zhubnout nejrychleji.

U jakého sportu budete rychle hubnout

4. Běh

Kdo v dnešní době neběhá ten jako by nebyl, ale upřímně. Je to jeden z nejlepších sportů pro celkové udržení a rozvíjení fyzické kondice. Za jednu hodinu běhu spálíte od 600 do 800 kalorií. Čím víc se bude vaše kondice zlepšovat tím blíže se budete přibližovat horní hranici spálených kalorií. S během se musí začínat pomalu a zlehka, aby si tělo zvyklo na zatěžování svalů o kterých dosud nemáte ani ponětí. Postupem času si vypracujete dostatečnou kondici na to, aby jste přidávali vzdálenosti.

3. Zumba

Zumba je skvělým kolektivním tanečním sportem, ale pokud chcete být zrovna osamotě můžete si zacvičit v pohodlí domova. Na Youtube najdete nespočet videí s rychlou hudbou vytvořenou právě pro cvičení Zumby. Se Zumbou spálíte za 1 hodinu od 500 do 1000 kalorií, a to už je pořádné číslo. Cvičení v kolektivu vám také pomůže hodit za hlavu všechen stres.

2. Jízda na kole

Hubnout na kole je jednodušší než by se mohlo zdát, ale je potřeba dát pozor na to, aby jste skutečně sportovali a nekochali se pouze krajinou. Správným ukazatelem sportovní jízdy na kole je lehké zadýchání, ale jen takové, aby jste mohli plynule mluvit. Za hodinu strávenou na kole můžete spálit až 1000 kalorií.

1. Skákání přes švihadlo

Jedna hodina skoku přes švihadlo vám pomůže spálit 800-1200 kalorií. Švihadlo pořídíte za pár korun a naděláte s ním nejvíce parády. Na druhou stranu skok přes švihadlo a hubnutí není jednoduchou záležitostí, protože si musíte uvědomit, že je potřeba přes něj skákat opravdu 1 hodinu v kuse a to už je pořádný záběr na disciplínu.

Vajíčka bohatý zdroj bílkovin

Sport a strava

Cvičení neboli sport je jen jedním krůčkem k úspěchu. Důležité je také při cvičení, a zejména pokud ho vykonáváte k redukci váhy, dbát na správně vyvážený a pestrý jídelníček. Proč cvičením nehubnete jsem se věnoval v jednom z předchozích článků.

Napsat komentář