Proteinové snídaně: Jak je udržet dlouhodobě?

Dospěli jste až do stavu kdy víte, že obložené bagety, koblihy nebo bábovka nejsou tím správným startem do nového dne. Jenže co tedy snídat? No je to jasné. Základem dne jsou proteiny a tedy proteinová snídaně. Jak na to?

Proč snídat proteiny

Omezení pečiva i sladkostí u snídaně, a jejich nahrazení kvalitními proteiny a tuky pomáhá udržet po celý den hladinu cukru v krvi v normálním stavu. Tím se zbavíte chutě na sladké, také se budete cítit o hodně lépe a budete zdravější.

Co je proteinová snídaně

Když se mluví o proteinech, řada lidí si představí něco hrozně složitého, ale je to právě naopak. Proteiny jsou bílkoviny a bílkoviny najdete v masu, vejcích, jogurtech atd. Problém je v jejich kvalitě a množství. Ne vždy dokážete najít potraviny bohaté na kvalitní bílkoviny. Bílkovinová snídaně musí kvalitní bílkoviny obsahovat.

Příklady proteinových snídaní

  • Vaječná omeleta se zeleninou,
  • vejce na tvrdo se šunkou a olivami,
  • cottage se zeleninou,
  • volská oka se šunkou a avokádem,
  • bílý jogurt s chia semínky a ořechy.

Proteinové snídaně mohou být velice chutné a dají se různě obměňovat, měnit ingredience.

Problém je jejich příprava, časová náročnost a nakonec i stereotyp. Já se se svým stereotypem dopracoval tak daleko, že už nemůžu vejce ani cítit. Snídal jsem je tak často, že už mi nechutnají. Ale snídat každý den plátek kuřecího masa?

Přemýšlel jsem co vlastně snídat dalšího, abych měl častější obměnu potravin. Kamarád, sportovec a profesionální hasič mě přivedl na cestu proteinových kaší.

Vyrábět doma takovou kaši sice jde, ale není to nic jednoduchého. Na řadu přišel internet. Zkusil jsem pár kaší, ale nebylo to ono. Chuť nebyla moc vyladěná, poměr proteinů a dalších zdravých látek nestál za nic. Nakonec jsem nalezl to co mi chutná. Kaše se dělají s mnoha příchutěmi (čokoláda, skořice, banán atd.)

Jejich kouzlo je nejen v rychlé přípravě, ale můžete si je dávat i během dne (třeba ke svačině).

Já mám proteinové kaše v zásobě, ale nesnídám je každý den. Někdy si dám ke snídani proteinovou kaši, někdy si dám cottage a jindy třeba šunku s avokádem. Stereotyp už se nekoná.

O jakých kaších je řeč?

Snídání proteinů

Aby pojídání proteinů dávalo smysl musí se opakovat. Každý den. Nemá smysl snídat proteiny pouze v sobotu, protože to máte čas si míchat vajíčka se šunkou. Úspěch je v rutině. S proteinovou kaší se mi daří snídat zdravě každý den. Ne že bych kaše jedl každý den, ale mám je jako doplněk. Když nemám čas vařit snídani – mám proteinovou kaši.

Je jedno jestli držíte proteinovou dietu nebo chcete prostě žít zdravěji. Vytrvalost je klíčem k úspěchu. Kam dál? Povívejte se na nejlepší proteinová jídla

NEJLEPŠÍ PROTEINOVÁ JÍDLA

Napsat komentář