Jak zhubnout v obličeji hravě a trvale

Trápí vás baculaté tváře nebo dvojitá brada? Pak si jistě pokládáte otázku, jak zhubnout v obličeji? I když existuje plno cvičení na obličejové svaly, reálně lze zhubnout hlavně díky změně stravování a při zhubnutí celého těla. Do svého jídelníčku je nutné zakomponovat více vody, bylinky na hubnutí a ovoce a zeleninu. Co se týče cvičení a sportu, zkuste hubnout plaváním, během nebo jízdou na kole. 

Úvodem stojí za zmínku příčiny oteklého obličeje nebo baculatých tváří. Za dvojitou bradou může stát například vyšší příjem jednoduchých cukrů nebo přebytek slaných jídel. Také může být na vině časté pití alkoholických nápojů, málo pohybu nebo léky, které berete. A samozřejmě vliv na to může mít i genetika. 

Hodně vody, žádný alkohol

Součástí změny jídelníčku, díky kterému zhubnete na tvářích, je pití vody. Je nadmíru důležité dodržovat pitný režim, který je stanoven na litr a půl až dva litry denně. Možná si říkáte, že po vypití vody budete mít tváře dvakrát tak velké, ale není to tak. Je to jeden z životních paradoxů – když je tělo dehydratované, zadržuje vodu (například právě v obličeji), když je však dostatečně hydratované, nepotřebuje si vodu skladovat do zásoby a baculaté tváře opadávají. 

Pitným režimem se však nemyslí pití alkoholu. Ten je naopak důvodem, proč jsou tváře baculaté a proč nemáme jednu bradu, ale dvě. Kromě toho, že vynechávání alkoholu přinese menší tváře, přinese také další zdravotní benefity, jako nulové bolesti hlavy nebo bezproblémovou funkci jater. 

Hodně vápníku, ovoce i zeleniny

Jak již bylo zmíněno, na otázku “jak zhubnout tváře” existuje jenom jedna odpověď – s pomocí vhodné stravy. Když začnete jíst pestře, vyváženě a pravidelně, začnete hubnout celkově a tváře nebudou výjimkou. Je však důležité do jídelníčku zakomponovat více ovoce a více zeleniny. Obsahují totiž velké množství vody, kterou při hubnutí v obličeji i při hubnutí nohou a dalších partií těla potřebujete. Kromě toho v ovoci a zelenině najdete hodně vlákniny, která dokáže udržet pocit sytosti po delší dobu. 

Zapomínat byste neměli ani na jiné minerály, například na vápník, který najdeme například v mléčných výrobcích, jako jsou jogurty nebo sýry. Vápník navíc bojuje se zadržováním vody v těle, tudíž vás už nebudou trápit nafouknuté tváře. 

Zkuste to s menším množstvím soli

Věděli jste, že nadměrný příjem soli přidává na váze? Se solí bychom se měli krotit, pokud se tedy nechceme chlubit pevnými stehny a baculatými tvářemi. Omezení soli je tedy další z možností, jak zhubnout ve tváři, respektive jak zhubnout v obličeji. 

Možná si říkáte, že zrovna dvakrát nesolíte. Jenže pravdou je, že možná jíte potraviny, v nichž se ukrývá tak velké množství soli, že byste to do nich ani neřekli. Mluvíme především o polotovarech nebo mražených pizzách, v nichž se ukrývá nikoli denní dávka soli, ale alespoň týdenní dávka soli. 

Pozor na skryté cukry

Stejně, jako si máte dát pozor na skrytou sůl, pozor si dejte i na skryté cukry. Ty se ukrývají například v doslazovaných jogurtech nebo v jiných mléčných výrobcích. Vždy tedy sledujte složení konkrétního produktu. Hledejte potraviny bez zbytečných cukrů a přidaných látek. Vhodné jsou například prachobyčejné banány, švestky nebo meruňky, také zázvor, vlašské ořechy nebo řepa a kokos. To vše jsou potraviny podporující hubnutí díky vysokému obsahu draslíku a vápníku. 

Zhubněte a posilujte

Když zapracujete na své stravě, rázem půjde hubnutí i bez cvičení. Stačí, když zhubnete jen pár kilogramů a na obličeji se to výrazně projeví. Pokud chcete efekt zesílit, doporučujeme zakomponovat do svého dne i cvičení. Nemusíte se přemáhat v posilovnách, stačí cvičit třeba půl hodin denně u oblíbeného televizního pořadu a dosáhnete viditelných výsledků. 

Při cvičení byste neměli zapomínat na posilování. Nemusíte zvedat desetikilogramové činky, stačí vsadit například na plavání, během kterého se posiluje každá partie těla.

Je to také o spánku

Jak zhubnout v obličeji? Tak, že zhubnete celkově. Jak zhubnout? Tak, že změníte své stravování. Jenže stravování nehraje roli samo. Důležitý je také spánek, během kterého tělo odpočívá a regeneruje se. Zdravý spánek je důležitý nejen pro celkové hubnutí, ale především pro zdraví jako takové. Ponocování nebo dokonce úmyslné ignorování spánku nám nadmíru škodí a může to způsobit nejen obezitu, ale také řadu dalších zdravotních problémů. 

Pokud vás trápí nespavost, za vyzkoušení stojí bylinky na spaní.

RYCHLÝ TIP: Jak rychle usnout: co dělat když nemůžu usnout?

Za vyzkoušení stojí cvičení na obličejové svaly

Jak již bylo zmíněno, na otázku “jak zhubnout obličej” existuje ještě jedna odpověď, a to cvičení na obličejové svaly. Sice se rychlejších výsledků dočkáte při zhubnutí celkovém, ale ani cviky na obličej nejsou k zahození a rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Žvýkání žvýkačky

Obličejové cviky nejsou nijak těžké. Například stačí správně žvýkat žvýkačku. Opakovaný žvýkací pohyb posiluje čelist. Jinými slovy tedy cvičíme, aniž bychom si to vlastně uvědomovali. 

Otvírání čelisti

Věděli jste, že když budete otvírat čelist do široka dokořán, taky budete cvičit? Otevírání čelisti je cvik, který vás může zbavit baculatých tváří. Jen tedy pozor – v tomto případě to se cvikem nepřehánějte. 

Rybička

Neboli rybí ústa – to je další cvik na obličejové svaly, které mohou pomoct zhubnout v obličeji. Rybí ústa nemusíme dlouho popisovat, každý je v životě vyzkoušel. 

Napsat komentář