Jak zhubnout bez cvičení a pohybu

Jak zhubnout bez cvičení? To je otázka, kterou si každoročně pokládá nejedna žena. Dámy se zkrátka chtějí pyšnit dokonalou postavou a pevným zadečkem, bohužel nemají čas na docházení do posiloven a ani peníze na osobní trenéry, kteří by jim pomohli zhubnout nohy. Naštěstí hubnutí bez pohybu už dávno není nereálné, jde to díky vhodné stravě. 

Jak zhubnout bez pohybu? Změňte svůj jídelníček

I když se ještě může najít někdo, kdo vám bude tvrdit, že hubnutí bez pohybu nelze, nevěřte mu. I nutriční specialisté či odborníci na zdravé stravování vám řeknou, že hubnutí bez cvičení je možné, když se zaměříte na své stravování. Ne nadarmo se říká, že strava je osmdesát procent úspěchu, proto to mějte neustále na mysli. 

Abyste zhubli i bez cvičení, ze všeho nejdříve si proveďte inventuru vašeho jídelníčku. Co je v něm špatně? Pijete dostatečně? Máte v něm sladkosti? Pokud ano, kolik? A co smažené? Jíte alespoň nějaké zdravé tuky? To jsou otázky, na které si při revizi svého dosavadního jídelníčku odpovíte. A až s tím budete hotoví, sestavte nový jídelníček, ve kterém budete dodržovat několik zásad. 

Zásady stravování, po kterých zhubnete i bez cvičení

1) Každé jídlo musí obsahovat bílkoviny

Rozhodli jste se zhubnout, aniž byste vynaložili jakékoli úsilí při cvičení nebo jiném pohybu? Je velice důležité zvýšit podíl bílkovin ve vašem jídelníčku. Podle odborníků by se v každém jídle dne měly nacházet bílkoviny, ty jsou pro naše tělo velice důležité. Konkrétně jsou potřebné pro obnovení současných tkání čili nejen svalů, ale i kostí nebo kůže. 

Bílkoviny je možné dodávat do těla v doplňcích stravy, ale najdete je také v mnoha potravinách. Bílkoviny v potravinách najdeme v mléčných výrobcích, také v masu, ve vajíčkách nebo v luštěninách. 

2) Dodržujte pitný režim

Pitný režim je při hubnutí velice důležitý. Bohužel právě pitný režim je kámen úrazu v mnoha případech. Nebo se také stává, že místo klasické kohoutkové vody se pijí takzvané tekuté kalorie čili nápoje, jež jsou plné cukru. Máme na mysli bublinkové limonády nebo sirupy a různé sladké šťávy či džusy, které sice doplní tekutiny do těla, ale také nám přidají pár gramů na váze. 

Pitný režim dodržujte tím stylem, že budete pít kohoutkovou vodu obohacenou třeba o limetu, citron nebo mátu. Případně jsou vhodné i bylinkové čaje, které si však nebudete sladit rafinovaným cukrem, ale například stévií nebo medem (pokud tedy sladíte). 

3) Vyměňte nezdravé potraviny za zdravější

Chcete zhubnout? Pak byste měli ze svého jídelníčku vytáhnout všechny nezdravé potraviny a vyměnit je za zdravější alternativy. Sladkosti například vyměňte za ovoce a zeleninu, klasické pšeničné mouky zase za jejich celozrnnou alternativu. Zmiňovaný cukr lze nahradit stévií (která je až 300x sladší než cukr!) nebo medem. 

Tím, že vyměníte nezdravé potraviny za zdravější alternativy, najednou odhalíte odpověď na otázku „jak zhubnout břicho bez cvičení“. Právě na břiše se změna stravování výrazně projeví. 

4) Přidejte hlavně zeleninu

V každém zdravém jídelníčku by své místo měla mít jak zelenina, tak i ovoce. Pokud však chcete zhubnout bez pohybu, je dobré vsadit spíše na zeleninu. Ovoce obsahuje mnoho cukrů, tudíž třeba hubnutí břicha bez cvičení by bylo bez výsledku. Pokud si ovoce nechcete odepřít, doporučujeme po něm sáhnout v dopoledních hodinách, kdy tělo má ještě šanci na spálení všeho špatného během dne. 

5) Dodržujte svůj kalorický příjem

Jak zhubnout bez cvičení a pohybu? Tak, že omezíte svůj kalorický příjem. Ten by neměl přesáhnout 1500 kalorií za den. Možná si říkáte, že je nemožné se na tuto hranici dostat, ale opak je pravdou. Když zařadíte do jídelníčku více bílkovin a zeleniny a vyhodíte sladkosti a hamburgery, rázem ty kalorie nebudou narůstat. 

Po čem se nejvíce přibírá?

Jelikož jste se rozhodli zhubnout bez cvičení a nechcete sahat po chemických prášcích na hubnutí bez cvičení, doporučujeme se vyvarovat především potravinám, po kterých se nejvíce tloustne. Jak již bylo zmíněno, právě správná strava je odpovědí na otázku “Jak zhubnout i bez cvičení?”

Obecně byste se měli vyvarovat potravinám, které obsahují nadmíru sacharidů. Sacharidy totiž zvyšují množství tělesného tuku a nachází se především v bílých rohlících a obecně v bílém pečivu. Vyhýbat byste se měli taktéž nezdravým tukům, tedy v praxi smaženým jídlům. A samozřejmě zapomeňte na sladkosti, ve kterých je cukru a cukru! 

Po jakých potravinách se hubne?

Stejně, jako existují bylinky na hubnutí, existují i potraviny, které umí zrychlit metabolismus, tudíž které podporují hubnutí bez cvičení. Mezi tyto potraviny patří například para ořechy, které navíc bojují s celulitidou a posilují imunitní systém. Skvělý je taktéž grapefruit, jenž je součástí řady diet podporovaných hollywoodskými hvězdami. 

K potravinám, jež umí nastartovat hubnutí i bez pohybu, patří také rajče plné potřebných živin nebo ředkvička, která pomáhá vyplavovat z těla všechny látky, jež mají tendenci zpomalovat metabolismus, a tedy i zpomalovat spalování kalorií. 

Zkuste to s dietami

Jednou z možností, jak zhubnout bez cvičení a pohybu, jsou také diety. Ovšem nemáme na mysli ty extrémní, které dokážou během pár dnů zcela zruinovat zdraví. Máme na mysli ty, které tělu neškodí. Například dieta s jablečným octem je nejen efektivní, ale také prospěšná pro zdraví i krásu. 

Středomořská dieta

Už jste slyšeli o středomořské dietě? Jedná se doslova o hit ve světě hubnutí. Tento druh diety je velice vyvážený a chutný, zároveň ale také praktický. Dieta se skládá především z velkého množství ovoce a zeleniny, také z ryb a ze zdravých tuků, jako je olivový olej. Dá se říct, že středomořská dieta se rovná stravování u Středozemního moře.

DASH dieta

DASH dieta sklízí úspěchy nejen u nás, ale také ve světě. Je to totiž dieta navržená tak, aby snížila hladinu špatného cholesterolu i krevního tlaku Skládá se z takových potravin, které přesně toto umí čili z ryb, ořechů, ovoce a zeleniny, také z celozrnných potravin. Při dietě se omezuje hlavně příjem sodíku, červeného masa a sladkostí, také nezdravých tuků.

FLEXI dieta

Znáte FLEXI dietu? I to je způsob, jak zhubnout bez cvičení. Dieta je založená především na bázi vegetariánství čili jídelníček je tvořen především alternativami na nemasité proteiny. 

Napsat komentář