Péče o pleť na jaře

Na jaře je nutné revitalizovat pleť a celé tělo po fyzické i psychické stránce připravit na příchod slunce a teplých dní. Jarní období přináší pro naši pleť vyšší zátěž a s tím spojené vyšší nároky na péči.

Nesmíme zapomínat, že jarní sluníčko má velkou sílu a naše pleť a pokožka není na náhlý a silný nápor slunečních paprsků připravena. Pleť je vystavována vlivům a rozmarům počasí a výsledkem bývá podrážděná a citlivá pokožka.

Zaměřujeme se tedy na hydrataci, revitalizaci a omlazení pleti.

Jak se tedy správně chránit před jarním sluníčkem?

Základem je kvalitní krém, který by se měl každé ráno nanášet na tvář a dekolt. Krém by měl obsahovat ochranný faktor proti UV záření.

Pleť je nutné pravidelně čistit. Aby byla pleť čistší a zdravější do hloubky, podrobíme ji jarnímu peelingu. Je nutné pleť zbavit odumřelých buněk, vyčistit póry a vyhladit kůži. Pleť pak lépe dýchá, vypadá zdravěji, zářivěji a je dokonale připravena vstřebávat látky z dalších kosmetických přípravků.

Je-li vaše pleť podrážděná, zarudlá nebo pálí, pak ale na peeling zapomeňte. V tomto období se doporučuje použití pleťových zábalů a masek, které navracejí pleti pružnost a vitalitu.

Zakoupíte si je v drogerii nebo připravíte samy z přírodních produktů v pohodlí domova.

Pořiďte si také kvalitní sérum. Séra jsou mnohem silnější, obsahují vyšší koncentrace účinných látek, které intenzivně obnovují pokožku a pronikají do hloubky.

Sérum by mělo patřit do vaší základní výbavy péče o pleť.

Péče o pleť na jaře

Pro stav naší pleti je také velmi důležitý přísun tekutin, což je 2 až 3 litry čisté vody denně a dostatek spánku.

Nezapomínejte na zvýšený příjem vitamínů nejlépe z čerstvého ovoce a zeleniny – vitamíny A, C, B, stopové prvky jako selen, zinek, lecitin, koenzym Q10 aj.

Na jaře je také vhodné nechat si leť vyšetřit odborníkem, odstranit znaménka a kožní výrůstky, které výrazně snižují riziko onemocnění rakovinou kůže.

Proti jarní únavě bojujeme dostatkem odpočinku a relaxu, dopřáváním si chvilek pro sebe, setkávání s přáteli a pohybem v přírodě. Proti jarní únavě pozitivně působí i otužování.

Déletrvající únavu však není dobré bagatelizovat. Pokud trvá několik týdnů až měsíců, může signalizovat závažnější onemocnění jako např. depresi, onemocnění štítné žlázy, chodokrevnost, choroby srdce aj., proto je v těchto případech vhodná návštěva lékaře.

Napsat komentář