Drastické diety: Trpí zdraví a kila nejdou dolů

Diety – zatímco mužům je tento pojem skoro neznámý, ženy ho znají až příliš dobře. Jejich touha po krásné a štíhlé linii totiž přichází často až do takových extrémů, kdy kývnou na drastické diety. Jenže zejména drastické diety jim zdraví jenom zruinují a kila při nich stejně neshodí (nebo alespoň ne dlouhodobě). Lépe by udělaly, kdyby vsadily na bylinky na hubnutí, případně na takové diety, které zaručeně fungují.  

Pojďme společně nahlédnout pod pokličku těm nejdrastičtějším a nejšílenějším dietám, které se dnes drží. Zároveň si odhalme účinné diety, které mají smysl a které upřednostnit před oněmi drastickými alternativami, které nejsou ku prospěchu.  

Proč ženy kývnou na drastické diety? 

V souvislosti s drastickými dietami se však ještě nabízí otázka, a sice proč vůbec ženy na drastické diety kývnou? Co je vede k tomu, aby několik dnů doslova trpěly a hladověly?

Důvodem je samozřejmě touha po krásné štíhlé postavě. Žijeme v rádoby dokonalém světě, kdy se prezentuje na sociálních sítích a jinde na veřejnosti jenom bezchybnost. Ženy chtějí být jako jejich oblíbené herečky a rozhodně se nechtějí prezentovat na internetu jako boubelky.  

Ženy jsou zároveň velice nedočkavá stvoření, co se týče hubnutí. Proto upouští od klasických a účinných diet, protože po pár dnech nevidí výsledky. Jenže hubnutí je běh na dlouhou trať. Není to sprint, během kterého se jen chvilku trpí a poté jste vítězem.  

Drastické diety, které obletěly svět 

Drastické diety ženám slibují velice rychlou pomoc. Ženy si však neuvědomují, že rychlá pomoc v případě hubnutí opravdu neexistuje. Je možné spalování tuků podpořit různými spalovači, ale s drastickou dietou, při které se pár dní trpí, ničeho nedosáhnete. Možná jenom toho, že zdraví začne skomírat a kilogramy se vytratí na pár dní s tím, že po pár dnech přijdou v dvojnásobném množství.  

Pravěká dieta 

Jednou z drastických diet je pravěká dieta, která se inspirovala naší historií. Konkrétně se tedy inspirovala rovnou v jeskyních u našich předků. Pokud byste si zjistili, jaké tehdy měli pralidé stravovací návyky, zjistili byste, jaké stravovací návyky si v rámci pravěké diety máte vypěstovat vy.  

Pravěká dieta je především o libovém masu, rybách, také o zelenině a ovoci. Konzumovat smíte mimo jiné i ořechy a také kořeny. Co však jíst nemůžete, tak je obilí, luštěniny, taktéž mléčné výrobky nebo sůl a rafinovaný cukr s olejem. Je to tedy dieta jako stvořená pro vegetariány! 

Dieta podle bible 

Už jste slyšeli o dietě podle bible? Pokud ano, pak jistě víte, že v rámci této diety dochází k rozdělení potravin na čisté potraviny a na nečisté potraviny. Co se týče čistých potravin, mluvíme tu o povolených potravinách. Ty nečisté zase znamenají zakázané potraviny.  

Velice důležité je také modlit se vždy, když vás přepadne hlad. K pravidlům, jež je třeba dodržovat, patří vynechat maso i jeho jakékoli imitace.  

Přežvykovací dieta 

Mezi drastické diety patří mimo jiné i přežvykovací dieta. Jejím mottem je, že příroda potrestá kohokoli, kdo nebude žvýkat. Jedná se o nováčka ve světě drastických diet. Do světa tato dieta pronikla až ve dvacátém století. Pokud se rozhodnete držet právě tento typ diety, je zapotřebí každé sousta v ústech přežvýkat alespoň dvaatřicetkrát. Hlava by měla být skloněná dopředu a sousto vždy musí do krku lehce sklouznout. V opačném případě musíte sousto vyplivnout, protože pro vás podle tvůrce této diety není určené.  

Kyslíková dieta 

Pokud se domníváte, že výše zmíněné diety jsou opravdu na hlavu, to jste ještě neslyšeli o takzvané kyslíkové dietě. Kyslíková dieta se totiž skládá z jedné jediné věci, a sice z ničeho. Principem tohoto stravování je živit se prakticky jenom vzduchem. Právě vzduch má být podle tvůrců kyslíkové diety ten hlavní zdroj životní síly.  

Jestliže byste však chtěli najít člověka, který tuto dietu vyzkoušel, musíte hledat na hřbitově. Když totiž někdo uvěřil v sílu kyslíkové diety, je logické, že brzy zemřel.  

Diety, které stojí za zkoušku 

Už ale bylo dost drastických diet. I když to nyní vypadá, že diety nejsou to, co vás dostane k dokonalé postavě, není tomu tak. Existují diety, které mají smysl a které stojí za vyzkoušení, protože skutečně zbavují člověka kilogramů navíc. Jaké konkrétní diety nejsou na škodu? 

Krabičková dieta 

Jednou z nejlepších a nejosvědčenějších diet je krabičková dieta. Nejedná se o žádné hladovění, je to naopak váš pomocník. Díky němu nebudete zapomínat na jednotlivé porce dne. Díky němu budete jíst pravidelně jídla, která mají dostatek živin a která jsou vytvořená právě vám na míru.  

Krabičková dieta se doporučuje při pravidelném cvičení a pohybu. I díky tomu je zaručeno, že zhubnete na požadovanou hmotnost.  

DASH dieta 

U odborníků na zdravé stravování také vyhrává takzvaná DASH dieta. Mluvíme konkrétně o dietě, která byla vyvinuta za podpory vlády Spojených států. Je určená především lidem, kteří trpí na vysoký tlak a kteří vhodnou stravou chtějí bojovat proti tomuto zdravotnímu problému.  

V rámci DASH diety se klade největší důraz na dodržování zdravého jídelníčku. Dává se tedy přednost ovoci, zelenině, také celozrnným produktům nebo nízkotučným výrobkům. Nechybí ani bílkoviny. Co však chybí a co je zakázané jíst v rámci DASH diety, jsou cukrovinky nebo slazené nápoje.  

Proteinová dieta 

Proteinová dieta je další dietou, se kterou to můžete zkusit, pakliže chcete zhubnout. Opět se nejedná o nic drastického, naopak je princip velice jednoduchý a tělu nijak neškodí. V rámci proteinové diety se zaměřte hlavně na omezení sacharidů ve stravě.  

Ptáte se, proč je právě omezení sacharidů tak důležité v rámci této diety? Důvodem je dosáhnout toho, aby se metabolismus přeměnil. Nechceme, aby bral energii z ničeho jiného než z tuků. Pakliže však do těla budeme i nadále dávat sacharidy, energie bude brána z nich a nikoli z tuků, které se tím pádem nebudou z těla vytrácet. 

Napsat komentář