Je čas na proteinovou dietu. Je čas hubnout

Čas jít do sebe. Jenomže na permanentku do posilovny začne po prvním týdnu sedat prach a když dorazíte večer domů, tak než zkontrolujete dětem úkoly a zaženete je do postelí, jste sami zralí na to vlézt pod peřinu. Z přípravy zaručeně zdravých pokrmů na druhý den taky nic nebude. A stejně nemáte rádi zeleninu.
Jde to ale i jinak. Jak? Řešení má jméno proteinová dieta.

Jak proteinová či ketonová dieta funguje?

Jejím klíčovým principem je omezení sacharidů ve stravě. Za normálních okolností by vašemu tělu sloužily coby zdroj energie. Co se stane, když je nedostane? Dojde ke spuštění jednoduchého mechanismu: Váš metabolismus se změní a organismus se naučí využívat k tomuto účelu tuk. Takový stav se nazývá ketóza. Vy jste ji pravděpodobně na vlastní kůži dosud nezažili, nicméně pro lidské tělo není nijak nepřirozenou. Naši předkové ji znali a dodnes tak žijí některé přírodní národy. Ve své mírné podobě pro vaše tělo není nikterak nebezpečná.

Jaké jsou její zásadní výhody?

Rozhodně se nebudete muset trápit hladovkou. Což je v první řadě nepříjemné a těžko se takový režim dodržuje. A když už jej vydržte, po návratu k normálnímu jídelníčku máte všechna shozená kila spolehlivě zpět. A ještě nějaká navíc. I vy jste se rázem stali obětí populárního jojo efektu. Vaše tělo se totiž v takovém případě naučí šetřit s tím, co mu dodáte. A jakmile se začnete stravovat jako obvykle, organismus si vše bude ukládat do tukových zásob. Inteligentně si totiž vytváří rezervu „na horší časy”.

Co při ketonové dietě jíst? Pochutnat si smíte například na masu, mléčných výrobcích nebo vejcích. Zapovězeny vám naopak budou přílohy, což obnáší brambory či rýži, také si budete muset odříci cukr a samozřejmě je zakázán alkohol. To tedy znamená, že byste se měli stravovat dost zásadně odlišně oproti tomu, než jak jste pravděpodobně dodnes byli zvyklí.

Není čas přemýšlet nad jídelníčkem? Vyzkoušejte Express Diet

Celý koncept je dimenzovaný na pouhých pět dní, během nichž uvidíte výsledky. Konec se zdlouhavým hubnutím v řádu měsíců s nejistým koncem. Navíc Express Diet vašemu tělu dodá vše, co potřebujete, a to bez toho, abyste museli trávit mnoho času u plotny a pracně vážit, počítat a studovat kalorické tabulky a výživové hodnoty jednotlivých surovin. Její dodržování je velmi jednoduché a časově nenáročné. Díky dostatku všech potřebných látek současně nebudete hladoví, a tím unavení a podráždění.

Pokud si chcete vysněnou váhu udržet, můžete tuto dietu praktikovat i déle, než je původní pětidenní plán a zařadit si postupně opět do jídelníčku běžnou stravu. Tím svůj organismus pozvolna navyknete na přechod k vyššímu kalorickému příjmu a vyhnete se jojo efektu. Vhodné je při proteinové dietě dostatečně pít, váš pitný režim by měly tvořit asi dva až tři litry tekutin za den.

Napsat komentář