Rychle zhubnout se musí s rozumem

Mnoho lidí by rádo rychle zhublo. Nejlépe celoživotně nahromaděné tukové zásoby zhubnout do jednoho týdne. Je to pochopitelné. Žijeme v rychlé době rychlých technologií, takže je samozřejmé, že chceme i rychle zhunout. Jde to, ale pozor.

Z médií se na nás valí různě křiklavé články tu zhubl zpěvák s citrónovou dietou, tady zhubla modelka jablečnou dietou nebo herec zhubl zázračně vodovou dietou. Všechno to jsou nesmysly vycucané z prstů redaktorů bulvárních médií.

Jak rychle zhubnout?

Rychle zhubnout samozřejmě jde a proteinová neboli ketonová dieta je toho důkazem. Ale i rychlé hubnutí v sobě skrývá tvrdá pravidla. Skutečně můžete shodit pár kilogramů za týden, ale další týdny, během kterých budete hubnout, musíte dodržovat pravidla pro návrat k běžné stravě.

Jestliže za týden rychle zhubnete bílkovinovou dietou další týdny musíte organismus učit pomalu si navykat na běžnou stravu, na zvýšený přísun energie se kterým si najednou nebude vědět rady.

Tato fáze je, po rychlé dietě, tím nejdůležitějším, protože jinak riskujete jojo efekt a shozená kila vám znovu rychle narostou.

Jak probíhá rychlé hubnutí v těle

Drastické ovocné, zeleninové, mléčné diety okrádají tělo o potřebnou energii, ale nedokáží ji nijak kompenzovat. Tím se začne zpomalovat metabolismus a každou získanou kalorii si tělo bude pečlivě schovávat do tukových zásob. Jelikož budete držet drastickou dietu s omezeným příjmem energie nebude mít tělo co shromažďovat. Výsledkem bude hubnutí.

Pak přijde jojo efekt. S rychlým hubnutím se dostanete na vysněnou váhu a vysadíte dietu. Díky zpomalenému metabolismu, který zařídila drastická dieta, tělo nebude umět efektivně spalovat nový přísun energie z běžné stravy. To povede k rychlému tloustnutí, které se možná zastaví na váze ze které jste startovali, ale většinou naberete ještě víc než jste měli před dietou.

Bílkovinová dieta

Počítá také s nižším energetickým přísunem z jídelníčku, ale bílkoviny neboli proteiny nahrazují energii z potravy spalováním nahromaděných tuků. S přísunem proteinů stoupá výdej energie, který lze chápat jako nastartování metabolismu.

Proteinová dieta se rozděluje na několik fází a chcete-li rychle zhubnout skutečně natrvalo, a ne jen na léto do plavek, pak je důležité všechny fáze dodržet.

Pravidla rychlého hubnutí

  • Za úspěchem stojí pravidelné stravování alespoň 5x denně
  • Pijte dostatek rozumných tekutin (slazené nápoje sem nepatří)
  • Zkuste si 2x do týdne udělat hodinovou procházku
  • Vyhněte se smaženým a tučným jídlům
  • Máte-li chuť na sladkosti je chyba v jídelníčku
  • Nedávejte si nesplnitelné cíle, které zbytečně zatěžují psychiku

Napsat komentář