Tipy na líčení

Nahé líčení

Nahé líčení je druhem denního líčení a je určeno ženám, které mají v oblibě přirozenost a jemné líčení. Tento styl pouze lehce zvýrazňuje přednosti obličeje a působí dojmem pěkné a pěstěné pleti.

Základem je dobrý podkladový krém, pak použijte korektor na zamaskování problematických míst. Poté naneste make-up, dobře jej rozetřete k uším a kořínkům vlasů.

Okolí očí přepudrujte světlým pudrem, protože místo hlavně pod očima bývá tmavší. Na pleť pak použijte pudr ve své oblíbené tělové barvě.

Oční stíny musí být jemné a světlé, např. v barvě meruňky či lehounce růžové – světlejší tón naneste k vnitřní straně oka, tmavší na vnější stranu oka a pod spodní řasy. Oči můžete maličko zvýraznit kombinací světle hnědých odstínů.

Tvářenka by měla být v růžovém nebo lososovém nádechu. Štětec vždy oklepejte, aby sytý odstín netvořil nežádoucí fleky.

Řasenka se k přirozenému líčení hodí lépe hnědá, ale černá se nevylučuje. Dejte pozor na slepování řas, které vypadají spíše uměle.

Obočí upravte gelem nebo použijte trochu laku na vlasy. Na rty naneste pouze lesk, nejlépe v čiré nebo světle růžové barvě.

Pokud chcete mít rty opticky plnější, malinko přetáhněte okraj rtů konturovací tužkou v přirozené barvě rtů.

tipy na líčení - nahé líčení
Nahé líčení

Kouřové líčení

Kouřové líčení již po dlouhá léta odolává trendům a stále se drží na vrcholu. Patří k oblíbenému dennímu i večernímu líčení a mnoho žen si tento styl oblíbilo pro jeho barevnou variabilitu.

Lze použít jak tóny přirozeně hnědé, tak i výraznější černo-šedé stínování, použít lze i námořnickou modrou, purpurovou, šedou či tmavší zelenou barvu.

Obecně se dá konstatovat, že nejtmavší odstín by měl být těsně nad horními řasami a směrem k obočí se má zesvětlovat, ovšem společně to musí působit dojmem, že je použita jen jedna barva.

Pod oční stíny je dobré použít podkladovou bázi, nalíčení pak déle vydrží. Nejprve vytvořte barevnou oční linku měkkou kajalovou tužkou těsně nad linií horních řas a to tak, že ve vnějším koutku oka má linka přirozeně prodlužovat linii řas.

Oční víčko přepudrujte těsně nad linkou. Poté nad linku naneste ve stejném odstínu oční stíny, tím dojde ke změkčení pohledu a dále pokračujte ve stínování směrem k obočí do nejsvětlejšího odstínu.

Nejdůležitější u kouřového líčení je důkladné rozetření všech barev bez znatelných přechodů.

Oční stíny naneste i na spodní víčko a linku protáhněte až do koutku. Následně použijte dvě vrstvy řasenky.

tipy na líčení - kouřové líčení
Kouřové líčení

Barbie styl líčení

Barbie je ikonou mnoha dívek již několik desetiletí. Panence byly modelkami mnohé celebrity a navzdory trendovým stylům různých časových období si Barbie udržela pozornost hlavně nadčasovostí, jemností a dokonalostí.

Barbie se snaží být dokonalá ve všem co dělá. Je inteligentní, všímavá, veselá, optimistická, kamarádská a je mezi přáteli velmi oblíbená. Nejde jen o styl líčení či módy, ale o celkový náhled na vlastní prezentaci v životě.

Nejznámějšími vyznavačkami tohoto stylu jsou Paris Hilton nebo česká moderátorka, modelka, herečka a bloggerka Dominika Myslivcová.

Tento styl líčení je mezi ženami velmi oblíbený a rozšířený. Působí něžně, jemně, pěstěně a hlavně dokonale. Proto se o pokožku obličeje musíte velmi dobře starat a nedokonalostem se pokuste předcházet jako Barbie také zdravým životním stylem.

Používejte kvalitní kosmetiku vyhovující vašemu typu pleti, na tváři nesmí být vidět žádný pupínek či rozšířená žilka.

Základním pravidlem je zvýraznění pouze jedné části obličeje, na kterou se upoutá pozornost, protože více zvýrazněných dominant působí lacině a roztříštěně.

Nehty mějte vždy pečlivě upravené, maximálně střední délky, žádné dlouhé drápy. Rozmazlujte je výživami a olejíčky, používejte k lakování světlé a pastelové laky na nehty v růžovém odstínu nebo francouzskou manikúru.

tipy na líčení - barbie líčení
Barbie líčení

Prvním krokem líčení je sjednotit tón pleti – používejte světlé matující korektory a dobře kryjící make-upy.

Dalším důležitým krokem je správné nalíčení očí. Stíny použijte v pastelových barvách – růžová, fialková, tyrkysová, šedá, lososová, jeansová, bílá, stříbrná, světle hnědá, světle zelená, světle modrá atp.

Světlejší odstín aplikujte od vnitřní strany víčka směrem nahoru až ke konci obočí, tmavší odstín veďte nad světlým odstínem od vnitřního koutku oka, rozetřete týmž směrem a asi od 1/3 vnější strany víčka roztírejte již od řas.

Tmavší odstín použijte jen velmi lehce, ať nakonec nevypadáte jako po bitvě. Kolem řas namalujte jemnou tenkou černou či hnědou oční linku, kterou na vnější straně víčka trošku protáhněte.

Nebojte se barev, jen musí být pastelové a měly by k sobě ladit. Řasy musí působit panenkovsky, proto doporučujeme použít nejlépe dvoufázovou řasenku (první naneste bílou pro zhuštění a prodloužení řas, pak černou pro dokonalý look) a řasy natočte kleštěmi a dobře rozčešte.

Umělé řasy používejte spíše opatrně, přehnanost může výsledný efekt pokazit. Růž na tvář si pořiďte v lehounkém růžovém či lososovém tónu.

Pokud se rozhodnete pro výraznější rty, použijte pastelovou matnou rtěnku nejlépe růžovou nebo světle červenou. Perleťové rtěnky nebo rtěnky se třpytkama rozhodně nepatří do Barbie výbavy.

Samozřejmostí je nakonec použití slaďoučkého lesku nejlépe v růžovém nebo lila tónu. Naneste jej na střed rtů, lesk rty opticky zvětší a zjemní barevnost spodní rtěnky. Hlídejte si okraje, v žádném případě je nepřetahujte, vytvořili byste efekt mastných rtů, což se k Barbie nehodí. A mějte ho stále po ruce…

Video ukázka líčení v Barbie stylu:

Extravagantní líčení

Jinými slovy se jedná o nevšední výstřední líčení, které se hodí na party, plesy, večírky, taneční, maškarní a jiné výjimečné společenské události.

Nejedná se o běžné denní líčení, ale při troše fantazie ho lze některými triky tohoto stylu oživit.

Líčení si nejdříve vyzkoušejte nanečisto, vyhnete se tak zbytečné nervozitě před samotnou akcí. Určitě je ještě před nanesením make-upu vhodné aplikovat podkladovou bázi, líčení déle vydrží.

Na make-up samozřejmě použijte korektor i pudr pro sjednocení tónu pleti, lesklá pleť rozhodně dokonalému výsledku neprospěje.

tipy na líčení - extravagantní líčení
Extravagantní líčení

Obočí upravte kartáčkem a tužkou opatrně doplňte tvar a intenzitu. Ostré kontury tužky v obočí rozmažte do ztracena.

Líčení při umělém světle vypadá méně intenzivní, proto se nebojte použít sytější barvy a přidejte i na intenzitě při zvýrazňování kontur.

Oční stíny by měly být lesklé perleťové nebo se třpytkami. Samostatné třpytky lze použít na poprášení matových stínů, výsledný zářivý efekt podtrhne kouzlo vaší osobnosti. Další použití třpytek je již otázkou vaší fantazie.

Nelze zapomenout na oční linky, použít lze jak tekuté, tak měkké kajalové tužky, které jsou vhodné i pro aplikaci do oka. Jejich barva by měla být tmavší oproti očním stínům.

Orámujte horní i spodní víčko těsně u řas, protažení linky na vnější straně oka vytvoří nádherný mandlový tvar kočičích očí.

Řasy několikrát přetřete řasenkou dle vašeho výběru a potřeby, řasy tak naberou na objemu, prodlouží se či zdokonalí svůj tvar, případně použijte řasy umělé, které nejlépe zvýrazní váš pohled.

tipy na líčení - extravagantní líčení 2
Extravagantní líčení

Na trhu můžete vybírat i z mnoha dalších doplňků určených nejen pro zvýraznění očí – peříčka, kamínky, barevné třpytky, zlaté a stříbrné barvičky či gely a spousty dalších zajímavostí.

Okraje rtů nezapomeňte obkreslit konturovací tužkou v barvě rtů, aby se v průběhu oslav rtěnka rychle nerozpila.

Barvu rtěnky zvolte intenzivní, sladěnou s celkovým konečným dojmem nalíčení, vhodné jsou tmavší či syté odstíny, ale i rtěnky s perletí nebo třpytivé.

Konečný vzhled doplňte leskem, vybírat můžete z široké palety lesků se třpytkami, s diamantovým efektem nebo s vysokým obsahem perleti. Rty budou plnější a šťavnaté.

Youtube a spousta tutorialů vám jistě pomohou s představou výběru líčení, se kterým se budete cítit výjimečná.

Líčení ve stylu EMO

EMO = emocionální
EMO styl je subkultura úzce spojená s hudbou, která vznikla v polovině osmdesátých let dvacátého století z hnutí hardcore punk ve Washingtonu DC, kde byl znám jako „emocionální hardcore“ nebo „emocore“.

Co vlastně v sobě představuje EMO styl, charakterizující a podtrhávající individuálnost teenagerů, kteří se k této subkultuře hlásí?

tipy na líčení - emotivní líčení
EMO líčení

Nedejte se zmást proklamovanými depresemi a výpověďmi o sebevraždách. EMO styl odráží výrazné, hlavně pozitivní emoce, i když občas narazíme i na ty negativní.

Vždyť pro EMO jsou apatie a lhostejnost nepřijatelné, naopak otevřený projev citů a emocí je přesně to, co je správné.

Vždyť přesně v tom spočívá jejich základní smysl života a velmi je trápí necitlivost a krutost okolního světa. A to se rozhodně promítá nejen do životního stylu, ale i do způsobu oblékání, účesů a dalších znaků, které se nečekaně rychle rozvinuly, předehnaly mnoho jiných trendů a nabídly něco osobitého a neopakovatelného.

Pro EMO líčení je typický velmi světlý make-up, silné oční linky a velmi výrazné oční stíny v jakékoliv barvě. Nejčastěji se používají růžová a černá.

Pro oční linky jsou oblíbené barvy černá nebo modrá.

Řasenka se pro tento styl hodí jakákoliv, hodně EMO dívek dokonce používá výrazné umělé řasy. Vybělený obličej, bledé rty v odstínu pleti a velmi jasně podmalované oči.

Někdy EMO naznačují na svých tvářích černé cestičky, jakoby od slz rozteklou kosmetiku a malují černou tužkou slzičky. Na nehtech používají převážně černý lak. I u EMO chlapců.

Napsat komentář