Jsem tlustá a štíhlí lidé jsou úspěšní

Tak se přiznejte, jak moc souhlasíte s tímto výrokem. Je tam alespoň špetka souhlasu? I kdyby to měly být kyselé hrozny, tak ta špetička souhlasu je v každém z nás. Ať už si to přiznáme nebo ne. To, že je to samozřejmě nesmysl, ale že to v nás přece jen vyvolává trochu souhlasu plného nechuti a odporu, je bohužel součástí této doby.

Po novém roce jsou plná fitka, největší prodej permanentek na cvičení a nejvyšší prodeje potravních doplňků na hubnutí. A je to tak každý rok. Lidé jsou sami se sebou nespokojení a to často bez důvodně. A to bez důvodně myslím tak, že jsou nespokojení jenom kvůli okolí. 

Jeden průzkum u žen prokázal, že mají štíhlost spojenou s úspěchemŽe si úspěch štíhlostí podmiňují – to bude možná ještě přesnější. A jak se to pozná? Takto:

„Kdybych byla štíhlá, určitě by neodešel za jinou…“

„Kdybych byla štíhlá, bylo by tak jednoduché se postavit před lidi a hovořit…“

„Jasně, že dostala tu práci, když je štíhlá. Kdybych já byla štíhlá…“ a tak dále, a tak dále.

A přitom je to úplně jinak! Ženy i muži nejsou neúspěšní, protože nejsou štíhlí. Ale proto, že sami v sobě někde vytvořili iluzi, že to spolu souvisí. A pak, když třeba vidíte Halinu Pawlovskou, jak se směje na celé kolo ve své talk show, tak si říkáte: „No, jo no. Jenže ona umí svoje kila nosit.“ Nebo něco jiného v podobném smyslu.

Průzkum nespokojenosti sami se sebou vs. časopisy pro ženy

A tak se zamyslete, proč jste nespokojení se svou váhou? Proč si říkáte „Jsem tlustá“?

Kdy to vzniklo?

Kde to vzniklo?

Co ve Vás tu nespokojenost vyvolává?

Protože jestli je to pouze listování v ženském časopisu, nebo i v pánském pro muže, tak se sami nad sebou zasmějte, protože to je prostě nesmysl!!! V jednom krásném videu bylo nad ženskými časopisy jasně řečeno, proč tyto časopisy v ženách vyvolávají frustraci. 364 stránek z 426 všech stran byly pouze reklamy (85%). Pak už to přece není žádný ženský časopis, ale pouze produktový katalog???

Desítky let jsou reklamy pro ženy založeny na tom stejném principu:

„jsi tlustá!“

„Nejsi dost dobrá!“

„Je s Tebou něco špatně!“

„Dívka na obálce je hezčí než Ty…“

A přitom více jak 30% žen, které čtou tyto magazíny jsou ženy přes 40 let. A kolik žen přes 40 let najdete v takovém časopise? Nula! Sice také číslo, přesto číslo jasně vystihující Vaš špatný pocit z Vaší pleti, postavy, vlasů… A i když Vám není přes 40 a nevypadáte jako modelka z časopisu, stejně ve Vás takový obsah zanechá stejný pocit vnitřní nedokonalosti. Proč?

Protože v časopise jsou modelky a průměrná modelka vypadá takto:

  1. Je jí 21 roků,
  2. váží o 25% méně, než průměrná žena a
  3. je o cca 18 cm vyšší, než průměrná žena…

70% žen se do 3 minut od začátku čtení takového magazínu, začne cítit provinile, zahanbeně a depresivně…

Je prostě jedno, kolik Vám je. A je jedno, jestli to cítíte v sobě upřímně. Pohled na počítačem upravená těla a obličeje, která de facto neexistují, v nás nechávají díru, která jen rozšiřuje propast mezi naším tělem a vlastními, správnými pocity.

A to je nejhlavnější problém, se kterým se potýkají ženy, které se neustále snaží hubnout. A možná ani neví proč zhubnout chtějí. (Poznáte je podle těch, které za svůj cíl mají modelku na stránce, vytrženou z časopisu nebo na profi fotce i internetu.) Nejsou v souladu samy, se sebou. Ne nadarmo se říká, že hubnutí začíná v hlavě. Napřed musíte vědět proč. A to proč, musíte být Vy! Ne okolí!

Nevěřily byste, kolik žen chodí s problémem hubnutí na psychoterapie! Čím dál více! Ještě nepochopily, že jestli budou hubnout ze špatného důvodu, tak nikdy neuspějí! A neuspějí? Víte, kolik lidí doopravdy nezhubne a dostanou zpátky dříve nebo později svá shozená kila a jo-jo efekt? Více, jak každý druhý! A proč? Jen proto, že dělali něco proti své přirozenosti. Zabývejte se proto svými pocity. Co Vám radí?

Vždyť každý muž Vám řekne, že sebevědomá a vyrovnaná žena bude krásná, i kdyby se potýkala s nějakým tím kilem navíc. Jde a vždy půjde o to, co vyzařujete! Co ve Vás budí krásu a sebevědomí. Co Vám dělá dobře. Na každého čeká jeho láska, na každého čeká jeho štěstí, ale pouze, bude-li v souladu se sebou samým.

Ale abych se držela tématu hubnutí. Víte, co se nejčastěji stává ženám, které se přestanou úmorně lopotit za štíhlostí a začnou být v souladu samy se sebou?? Zhubnou! A to jednou provždy. Lpění a chtění, které Vás vlastně nutí jít na vzdory překážkám, které Vás vyčerpávají a vyberou si brzy svou daň, jsou přesně ty věci, kvůli kterým pak slýchávám: „Přibírám i ze vzduchu, už nevím jak dál…“ 

Začněte dělat ke spokojenému životu zcela jiné kroky, než je hubnutí. Všimněte si, že štíhlí lidé, kteří mají stále stejnou svou váhu, tak dělají věci s lehkostí. Cvičí, protože je to baví. Dají si salát, protože jim chutná. Vy, jestli si raději dáte brambůrky a panáka, tak nejste v souladu s Vaším tělem. Proč? Protože Vaše tělo by nikdy nedovolilo, abyste jedli brambůrky a pili často tvrdý alkohol…

Už Vám to dává smysl? Už chápete, kde je zakopaný pes?

Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů a hromadu shozených kil, ale pouze v souladu sami se sebou!

Napsat komentář