Skořice na hubnutí: účinky a užívání

Skořice je velice výrazné a chutné koření, které je po celá staletí ceněné pro své účinky. Moderní věda nyní potvrzuje, že důležitá při hubnutí, zlepšuje metabolismus cukrů při cukrovce, má protizánětlivé vlastnosti, snižuje krevní tlak a tak dále. Vy ji ještě v jídelníčku nemáte?

Skořice je plná antioxidantů

Antioxidanty chrání tělo před oxidačním poškozením volnými radikály, které způsobují rychlejší stárnutí, rakovinu a jiná poškození.

V moderních studiích je skořice zařazována mezi „superpotraviny“ jako je například česnek nebo oregano. Skořice obsahuje velké množství vysoce účinných polyfenolů antioxidantů.

Skořice ničí bakterie

Skořice má antibakteriální povahu, není proto náhodou, že je přidávána do ústních vod nebo žvýkaček, protože pomáhá chránit dásně a zuby před poškozením, ale také pomáhá proti zápachu z úst.

Některé studie uvádějí, že je skořice vhodná k desinfekci hraček, kuchyňských linek, ledniček nebo klik dveří. Jestli nechcete používat chemické roztoky je skořice vhodnou náhradou v boji proti bakteriím.

Neutralizuje zápach
Skořicový olej, který je běžně k dostání v lékárnách, dokáže neutralizovat zápach, například z cigaret.

Artritida
Skořice zlepšuje krevní oběh a má zahřívací účinky. V současné době sice není mnoho studií, které by toto tvrzení potvrzovaly, ale neoficiální příběhy lidí s artritidou dokazují, že skořice zmírňuje příznaky artritidy.

Snížení hladiny cholesterolu
Kromě zlepšení hladiny glukózy v krvi snižuje skořice prokazatelně hladinu LDL cholesterolu. Díky tomu se snižuje riziko srdečních chorob, mrtvice nebo cukrovky.

Skořice a hubnutí

Skořice zlepšuje metabolismus cukrů a tuků, které zároveň štěpí, což je užitečné zejména při hubnutí nebo při cukrovce. V jednoduchosti lze říci, že skořice zlepšuje krevní oběh, ředí krev a řídí hladinu cukru v krvi. To má za následek sníženou chuť na sladké, což je zejména při dietě a hubnutí velice vhodným efektem.

Přínosy skořice ve stravě
Skořice není pouhým kořením, ale je bohatá na mangan, železo, vápník a vlákninu.

Skořici zařadíte do svého jídelníčku taaak jednoduše
Skořice je antioxidant, který pomáhá:

  • zmírňuje projevy celulitidy
  • pomáhá snižovat nadváhu
  • snižuje špatný cholesterol
  • odstraňuje bolesti svalů a kloubů a snižuje projevy revmatismu
  • působí proti infekcím
  • zmírňuje menstruační potíže

Skořice 1200 mg + kofein, 60 tablet jednoduchá forma, jak přijmout denní dávku skořice a nemuset se trápit její chutí. Malá dávka kofeinu vám dodá energii a při sportu pomůže spalovat tuky.

Kolik skořice užívat

Některé studie uvádí, že by denní příjem skořice měl být v rozmezí 1-6g. Nicméně, dokázaným faktem je, že nejde ani tak o množství jako o pravidelnost užívání kdy se kýžené výsledky dostavují už po 3 týdnech. Mnoho výživových poradců doporučuje 3g skořice denně – to odpovídá asi jedné vrchovaté kávové lžičce.

Jak skořici užívat

Asi si představujete jak budete těžko polykat samotný skořicový prášek. To není nutné. Rozmíchejte si si 3g skořice v medu nebo ji přidejte do ranních cereálií, do jogurtu, no prostě kam se to hodí. Nejednodušší variantou bývají tablety, které jsou pro mnoho lidí chuťově stravitelnější, nežli samotná skořice.

TIP: přečtěte si články Jak zhubnout stehna a Jak zhubnout boky.

Napsat komentář