Péče o pleť podle věku

Péče o pleť okolo 20 let

Čím dříve se s péčí o pleť začne, tím lépe. Samotnou péči o pleť je třeba začít již po dvacátém roku života. Je třeba chránit a hydratovat pokožku, abychom se mohly dlouho radovat z krásné pleti bez vrásek.

Mladá pokožka nepotřebuje příliš silné kosmetické prostředky, to ale neznamená, že na ni můžeme nanášet cokoli. Především se pleť musí dobře čistit, hydratovat a zajišťovat její ochranu před UV zářením.

Jestliže je pokožka trudovitá, používají se prostředky určené pro takový typ pleti s lehce kyselým až neutrálním PH a dále krémy s protizánětlivými složkami a látkami vstřebávajícími tukové sekrety.

S blížící se třicítkou jsou potřeby pleti vyšší, začíná se snižovat produkce kolagenu a elastinu. Je třeba začít používat hydratační krémy obohacené o antioxidanty. Stárnutí pleti ovlivní pozitivně i obsah vitamínů A, C, E a polyfenolů – substancí pocházejících z hroznů a zeleného čaje.

Péče o pleť podle věku

Péče o pleť po 30 letech

Po třicítce se výrazně snižuje proces obnovy pleti. Ta již má potřebu silnějších preparátů, které zachovají pevnost a zářivost pokožky.

Je potřeba sáhnout po krémech, které korigují barevné nerovnosti pleti, pleť rozjasňují, vyplňují drobné vrásky a také je na čase začít s aplikováním čistících peelingů a hydratačních masek.

V těchto letech pokožka hůře váže vlhkost a pomalu ztrácí elasticitu. Začínají se objevovat i první hluboké vrásky, které se objeví nejčastěji okolo očí a mezi obočím.

Je vhodné vyměnit hydratační krémy za zpevňující. Měly by obsahovat ceramidy, peptidy, koenzym Q10, lze používat kosmetiku s ovocnými AHA kyselinami.

Na večer se stává samozřejmostí aplikovat vhodný noční krém, pleť potřebuje regenerovat a potřebuje dodat výživné látky. Vhodné jsou preparáty s vitaminem C a E.

Musí se začít dobře pečovat o oční okolí, které ztrácí pružnost, pleť v těchto místech stárne nejdříve a nejrychleji. Je tedy nejvyšší čas pořídit si krém se speciální výživou pro pleť okolo očí.

Péče o pleť po 40 letech – omlazování

Pleť po čtyřicítce ztrácí pružnost, vrásky jsou výraznější, protože se snížila produkce kolagenu a elastinu. Pleť často vypadá jako unavená, mívá šedivý nádech, protože vrchní vrstva pokožky nerovnoměrně odráží světlo.

Pomalu se vytrácí z organismu estrogen a je potřeba doplňovat pleťovým buňkám ceramidy, které regulují v pleti hydrataci buněk.

Existují způsoby omlazení pokožky tváře a krku včetně dekoltu a to hlavně odpovídající péčí a dobře vybranými kosmetickými přípravky, které zajistí mladistvý vzhled o několik let déle.

Je potřeba vybírat odpovídající krémy, které obsahují omlazující substance. Takové vlastnosti má kyselina listová (čili vitamin B9), která pomáhá obnovovat kožní buňky.

Kolagen hydratuje a napomáhá zpevnění pleti. Je výborné zařadit do užívání preparáty s retinolem (čistý vitamin A), který působí na hluboké kožní vrstvy, podporuje regeneraci buněk a produkci kolagenu.

Zároveň urychluje obnovu vrchní vrstvy pleti, což pomáhá k vypínání vrásek. Kosmetika s retinolem se používá na noc, aby sluneční záření nevyvolalo případné podráždění.

Vhodné je pořídit si i intenzivní preparáty jako jsou séra nebo ampulky. Vysoce koncentrované účinné látky obsažené v těchto přípravcích se velmi rychle a snadno vstřebávají a působí hluboko v kožních vrstvách.

Doporučuje se co 2 dny aplikovat hydratační masku a 1x týdně peeling. Preparáty vyplňující vrásky obsahují substance podobné botulotoxinu a aplikují se pouze do vrásek.

Působením v hlubokých vrstvách předávají impulsy nervovým buňkám do tkáně. To způsobí vzpružení a vyhlazení vrásky. Pseudo botulotoxiny v kombinaci s jinými substancemi proti stárnutí zesilují svůj účinek na pevnost a pružnost pleti.

Péče o zralou pleť po 50 letech a dále

Zralá pleť po menopauze ztrácí pevnost a správné napětí. Po padesátce se vrásky prohlubují a mění se i barevnost pleti.

Je potřebné pořídit si kosmetiku se silnými omlazujícími účinky. Ve chvíli, kdy organismus přestane produkovat estrogeny, rychle se snižuje množství kolagenových vláken a elastinu, slábne činnost mazových žláz.

Pokožka ztrácí hutnost, pružnost, povoluje, stává se tenkou a suchou, kontury tváře se lehce „rozpíjí“. Zužují se krevní vlásečnice, buňky pleti jsou daleko hůře vyživovány. Velmi se zvýrazní vrásky kolem nosu a úst.

Nyní je čas na kosmetiku s fytohormony. Jsou to rostlinné výtažky získávané ze sóji, divoké rýže či semen slunečnic. Stimulují obnovu kožních buněk, napravují elasticitu a posilují pevnost pleti. Svým účinkem tak zpevňují kontury tváře.

Velmi cenné jsou přípravky s vápníkem, který zhušťuje buňky v pokožce, posiluje ji a pomáhá proti vysoušení. Pokožka se jeho doplňováním stává vitálnější a napnutější.

Hitem v kosmetice jsou přípravky nové generace obsahující rostlinné výtažky nukleových kyselin DNA a RNA. Mají výjimečně silný účinek na vrásky a celkovou regeneraci, upravují metabolismus kožních buněk.

Velmi častým problémem jsou různé barevné skvrnky, které způsobují melanocyty vytvářením přirozené barvy každé buňky. Vhodné je užívání preparátů depigmentačních, s ovocnými kyselinami, s kyselinou azelainovou atp., které regulují práci melanocytů.

Tyto prostředky obsahují i UV filtry. Pro vyrovnání barevných nerovností pomáhají také pravidelné peelingy a mikrodermaze (obrušování pleti).

Napsat komentář