Líčení tváře

Jak připravit pleť před líčením?

Tvář je odrazem vaší spokojenosti a nálady, je zářivá a krásná, jestliže je člověk odpočinutý a v životní pohodě. Naopak šedne a rychleji stárne pod vlivem únavy a stresu. Silné pocity, hněv i smích na ni vytváří drobné mimické linie, které se časem prohlubují v síť vrásek. I nejkrásnější, nejlépe podařené nalíčení nejkvalitnějšími kosmetickými prostředky nebude vypadat dobře, pokud vaše pleť není denně pěstěná, chráněná a vyživovaná. Stačí pouhých 21 dní k osvojení návyků správné péče a uvidíte, jak se stav vaší pleti promění.

Jak správně používat korektor?

Důležité je vybrat si správný korektor pro zamaskování konkrétního problému.
Pokud po aplikaci make-upu prosvítají červená místa, pupínky či rozšířené žilky nebo barevné nerovnosti, použijte korektor v barvě make-upu nebo lépe o odstín světlejší přímo na make-up a rozetřete jej kosmetickou houbičkou nebo štětcem do ztracena. Antibakteriální korektory pro problematickou pleť stejně jako zelené korektory určené ke sjednocení barevných nerovností pleti se aplikují pod make-up na očištěnou a pleťovým krémem ošetřenou pleť. Jestliže používáte make-up lehčí konzistence, použijte ještě i na něj světlý korektor pro zamaskování prosvítajících míst.

Jak se nanáší make-up?

Make-up naneste v několika bodech na obličej. Poté jej jemným vklepáváním konečky prstů, případně kosmetickou houbičkou, vetřete do pokožky. Dokonalého výsledku dosáhnete, pokud houbičku před použitím navlhčíte.
Výhoda houbičky spočívá v tom, že na ni ulpí přebytečné množství make-upu. Make-up neroztírejte jako krém ale vklepávejte, používejte metodu tzv. tupování a dávejte pozor na přechody. Zvláštní pozornost věnujte místům okolo nosu. Make-up v oblasti krku, okolo uší a v místech začínajícího růstu vlasů, rozetřete do ztracena.
Chris cosmetics představuje nový hydratující a vyživující Make-up tens’up vitalize s ochranným faktorem SPF 10, který nejen že má blahodárné účinky na pleť, ale poskytuje jí také vyhlazení vrásek a střední krytí. Více se dočtete v e-shopu u samotného výrobku.

Líčení obličeje

!!Jaké výhody má použití pudru?
Pleťový pudr používejte za účelem zmatnění vzhledu a k fixaci make-upu. Použití pudru je výslednou tečkou za dokonalým make-upem. K výběru jsou dnes na trhu různé druhy pudrů a to jak sypkých, tak v kompaktním provedení. Profesionální vizážisté dávají přednost sypkému pudru před kompaktním. I laikům je doporučováno používání sypkého pudru a to z toho důvodu, že jej lze nanést stejnoměrněji a pudr dokonale splyne s make-upem. Ideální je nanášení sypkého pudru pomocí širokého kosmetického štětce Professional brush kabuki ,který před nanesením lehce oklepnete. Kompaktní lisovaný pudr vám pak poslouží během dne k rychlé úpravě např. lesknoucího se nosu. Vyzkoušejte kompaktní pudr pro přirozený vzhled E style Natural face pressed powder ,který Váš make-up dokonale zmatní, přitom pleť bude volně dýchat. Rozjasňující kompaktní pudr Star Shining Pressed Powder je úžasný produkt, který Vám poslouží tehdy, pokud chcete rozjasnit určité části obličeje, obsahuje totiž jemné perlové částečky, které krásně pokožku prozáří.

Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky naleznete zde.

Proč a jak použít tvářenku?

Oblíbená tvářenka v pudrovém kompaktním provedení, nebo-li kompaktní růž , má za cíl přirozeným způsobem oživit celkový vzhled make-upu. Vhodným nanesením na určité partie lze opticky korigovat tvar obličeje. Tvářenku nanášejte speciálním štětcem vždy směrem od spánků ke středu obličeje, ne naopak. Tím se docílí toho, že větší množství barevných pigmentů ulpí na spáncích a ne ve středu obličeje. Nepatrné množství zdravíčka můžete nanést i na nos a bradu, případně na spánky. Aby výsledný efekt působil přirozeně a jednolitě, nakonec obličej jemně přepudrujte. E style tvářenky Finish touch blusher v sympatickém balení vhodném do kabelky si můžete prohlédnout a případně i koupit zde .

Péče o pleť

1. etapa – čištění pleti

Líčení obličeje

Průběh čištění má za cíl odstranění vrstvy líčidel smíšených s tukovými částečkami, potem a odumřelými kožními buňkami. Dle typu pleti vyberte vhodný odličovací preparát. Je dobré vyhnout se mýdlu a chlorované vodě, které narušují zásaditost pleti, celkově ji zbavují přírodní ochranné vrstvy mazu a zanechávají pleť příliš napnutou a podrážděnou.
K čištění a odličování se doporučují kosmetická mléka a tonika pečlivě vybrané pro daný typ pleti. Pro tuto proceduru výrobci nabízí různá speciální mýdla, emulze, oleje, pěny, gely, krémy a odličovací mléka.
Čištění začínejte od očí a líčidla stírejte opatrnými pohyby bez rozmazávání. Nezapomínejte ošetřit i krk a dekolt. Očista pleti se má provádět 2x denně – před spaním, aby se odstranily nečistoty nashromážděné v průběhu dne a pleť si odpočinula. Dále ráno po probuzení, aby se pleť očistila od potních sekretů vyloučených pokožkou přes noc.

2. etapa – tonizace

Dobře provedená tonizace navrací pleti pevnost a pružnost, podpoří cirkulaci krve, podporuje důležité okysličení a výživu pleťových buněk. Při výběru tonika dbejte, aby bylo vhodné pro váš typ pleti. Tonizace je jedním z důležitých etap péče, často opomíjeným. Tonikum je odpovědné za obnovu správného PH a okyselení pleti. Správné zkombinování výživových složek neutralizuje působení vody. Jen pleť ošetřená tonikem je správně připravená na další etapy péče. Prostředky určené k odličování a tonizaci mají připravit pleť pro aplikaci hydratačních preparátů.

3. etapa – hydratace a výživa

Po vykonání očistných procedur a tonizace lze přejít k vlastní péči, zahrnující hydrataci a výživu pleti. Přesušená pleť aktivuje mazové žlázy k intenzivnější produkci, což při zanedbání může způsobit pleti trudovitost či zhoršit akné.
Pro denní péči vybírejte krémy lehké, jemné, s nižším obsahem výživových látek. Pro mastnou a smíšenou pleť se nejlépe hodí populární matující prostředky. Jestliže máte problémy s pupínky nebo rozšířenými žilkami, investujte do série prostředků speciálně na tyto problémy určené.
Večer použijte na tvář, krk i dekolt krém nebo gel se zvýšenou koncentrací hydratačních a výživových látek, protože odpočatá pleť rychleji vstřebává aktivní substance a lépe se regeneruje. Vyvarujte se preparátům mastným s hutnou konzistencí.

Pleťové masky a zábaly naleznete zde.

Micelární voda

Hitem poslední doby v péči o pleť jsou micelární roztoky vhodné pro čištění všech typů pleti i té nejcitlivější. „Micelárky“ se dají nazvat absolutní jedničkou mezi existujícími přípravky pro perfektní odlíčení pleti včetně očí. Běžné odličovací prostředky nemusí vyhovovat všem typům pleti, např. pleťová mléka nejsou vhodná pro mastnější pleť, neboť ucpávají póry, gely naopak nesnáší suchá pleť – gel také nevyčistí dokonale a čisticí ubrousky nejsou ideální volbou na běžné každodenní odličování. Pokud si myslíte, že k čištění pleti stačí jen obyčejná voda z kohoutku, tak pokud máte suchou pleť, jste zcela na omylu, tato voda pleť ještě více dehydratuje, může způsobit svědění, šupinatění a červenání pokožky spojené s nepříjemnými pocity pnutí a měly byste se jí raději vyhnout.

Řešením je použití micelární vody

Použití je velmi jednoduché, trochu „micelárky“ nanesete na tamponek a stíráte z obličeje líčidla a nečistoty jemnými tahy dokud není tamponek čistý. Micelární voda čistí pleť do hloubky a velmi šetrně, není zapotřebí tlačit a ani následně používat další přípravky např. tonika a je možné ihned přistoupit k aplikaci krému. Micelární voda svým složením vyhovuje všem typům pleti a po použití ji nezanechává mastnou. Zároveň neobsahuje alkohol, takže není se třeba obávat vysušení. Pleť se po použití micelární vody neoplachuje.

Potřeby pleti dle věkových kategorií naleznete zde.
Jak pečovat o pleť v zimě naleznete zde.
Jak pečovat o pleť na jaře naleznete zde.

Napsat komentář