Líčení očí

Jak aplikovat oční stíny?

Líčení očí - stíny
Líčení očí – stíny

Oční stíny existují v krémovém, gelovém, pěnovém, sypkém, a kompaktním provedení nebo v podobě tužky. Největší oblibě se stále těší lisované kompaktní oční stíny a jsou k dostání také v nejširší paletě barev. Věnujme se tedy jim. Základním pravidlem je to, že tmavé oční stíny oko opticky zmenšují, světlé naopak zvětšují. Správnou aplikací můžeme oko opticky zvětšit či zmenšit. Oční stín nanášejte malým pěnovým aplikátorem nebo k tomu určeným speciálním štětečkem.

Pro docílení dokonalého vzhledu použijte 3 – 4 odstíny, které k sobě ladí. V zásadě platí to, že oční stíny nanášejte v nepatrném množství do té doby, dokud nedocílíte požadovaného odstínu. Vždy začínejte nejsvětlejší barvou. Nezapomeňte také na spodní víčka, kdy aplikujte podélně ne příliš silnou vrstvu očních stínů a spojte ve vnějším koutku oka s horním víčkem. Nabízíme Vám kompaktní oční stíny matové i s perleťovými pigmenty, které můžete spolu vzájemně kombinovat.

Vyzkoušejte naše bohatě pigmentované a vysoce kvalitní matové oční stíny vhodné ke kouřovému líčení Matt touch eye shadow mono a pro zvýraznění Vašich očí. V mono provedení nabízíme našim zákaznicím perleťové oční stíny určené k použití na sucho i na mokro pro intenzivnější barvy a dlouhodobou výdrž Wet and dry shiny eye shadow mono. Naše vizážistky navrhly a doladily ideální odstíny do trojkombinací Intense colours eye shadow trio a čtyřkombinací Fine and strong eye shadow quatro .

Nezapomínáte na oční linky?

Líčení očí - linky
Líčení očí – linky

Na výběr máte oční linky buď v tekuté podobě se štětečkem, tužce nebo fixu. V poslední době se na trhu setkáváme s gelovými nebo linkami zvanými DIPLINER, které jsou opatřeny speciálním hrotem nanášení a ocenění je zejména ženy a dívky, které mají potíže s nanášením očních linek štětečkem, což vyžaduje určitou zkušenost a praxi.

Máte-li zájem vyzkoušet, jak jednoduchá je aplikace tekutých linek s dipliner, k dispozici jsou zde Liquid precision dipliner . Použitím očních linek dokonale dokreslíte a zvýrazníte celkový pohled. Pro přesnou a ostře ohraničenou linku použijte tekuté oční linky. Měkčeji působí použití tužky, linka se dá případně bez problémů rozetřít aplikátorem. Použití tužky je také jednodušší. Oční linky nanášejte na horním víčku na oční stíny těsně nad řasami.

Nejprve nakreslete linku od středu oka k vnějšímu koutku, poté dokreslete zbývající část. Tmavé linky oko opticky zmenšují a to obzvláště tehdy, pokud linky v koutcích oka spojíte. Naopak světlé linky oko prozáří a opticky zvětší. Zajímavě vypadají i barevné linky, které jsou například sladěny s barvou duhovky.

Speciální měkkou kajalovou tužkou Kajal eye liner můžete vykreslit spodní víčko těsně nad spodními řasami, takzvaně do oka – viz obrázek. V produktové řadě E style nabízíme také tužky voděodolné Waterproof eye liner v žádaných odstínech.

Jak správně používat řasenku?

Líčení očí - řasenka
Líčení očí – řasenka

Mascara nebo-li řasenka je nepostradatelným pomocníkem dokonalého make-upu. Při nákupu řasenky dbejte na to, aby hmota nebyla suchá, při nanášení by to způsobovalo problémy a řasenka by se drolila. Velmi důležitý je kartáček, neměl by být ani příliš široký, ale ani tenký. Uspořádání štětinek hraje významnou roli.

Kartáčkem v pouzdře nepumpujte, neboť tímto vháníte dovnitř vzduch, který řasenku vysušuje. Při samotném líčení postupujte tak, že kartáček přiložíte těsně ke kořínkům řas horního víčka a otáčivým pohybem lehce nadzvedáváte řasy a kartáčkem pročesáváte řasy směrem nahoru.

Dbejte na to, aby se řasy neslepovaly. Tento postup opakujte, dokud nedocílíte požadované intenzity. Na závěr zvýrazněte i spodní řasy. Módní záležitostí je konečky řas nalíčit barevně, např. modře dle barvy očí.

Vyzkoušejte kvalitní řasenky E style z naší produkce

Vše o řasách naleznete zde.
Nákup řasenek, trvanlivost a použití naleznete zde.

Jak se má upravit obočí?

I přirozeně krásné obočí od přírody trochu vylepšete. Husté a široké obočí zúžíte tím způsobem, že pinzetou odstraníte přebytečné chloupky zespodu obočí. Nesnažte se zásadním způsobem měnit linii obočí. Odstraňte také chloupky u kořene nosu.

Příliš světlé a tenké obočí zvýrazníte tužkou na obočí E style Eyebrow pencil and brush cap .Postupujte tak, že obočí vykartáčujete směrem nahoru a v holých místech dokreslíte tenké čárky. Vše pak sčesejte do přirozeného tvaru. Vyvarujte se malování sytých nepřirozených čar a vždy používejte tužku v barvě vlasů, maximálně o dva tóny tmavší.
Ty z vás, které si na obočí dají obzvláště záležet, si raději pořídí buď spirálu ve tvaru řasenky, kterou pak jednoduše obočí upraví a zvýrazní, nebo sadu na úpravu obočí s voskem Professional eyebrow kit , kterou si můžete pořídit v našem e-shopu v několika barevných setech pro blondýny, brunety i tmavovlásky.

Různé vychytávky na oči

  • Nalepovací oční stíny

Vyzkoušejte novinku, tentokrát obtisky očních stínů.

Líčení očí nalepovací oční stíny
Líčení očí nalepovací oční stíny

Někdo možná namítne, že nálepky patří na velikonoční vejce a že za chvíli si budeme lepit na hlavu celý obličej, ale proti gustu žádný dišputát…
Pokud nejste příliš zběhlá v manipulaci se štětečky a nanášením očních stínů vlastnoručně, nemáte chuť na návštěvu „kosmeťáku“, nebo jen zkrátka spěcháte na večírek, party, narozeninovou oslavu, nestíháte se nalíčit a potřebujete vypadat perfektně, rychlým, levným a zaručeně spolehlivým řešením je použití nalepovacích očních stínů. Budete vypadat skvěle za pár vteřin, jako byste právě vyšla z kosmetického studia! Tyto obtisky vydrží celý den a nespornou výhodou je to, že se vám po pár hodinách nesmažou. K dostání jsou asi v 11 barevných kombinacích a stojí cca 69,- Kč. Podívejte se na video ukázku, jak jednoduchá je aplikace a posuďte výsledek.

Péče o oči

Líčení očí - péče o oči

Oční okolí vždy prozradí tajemství našeho věku. Po uplynutí 20 roku začíná kůže v těchto místech stárnout nejrychleji. Odráží styl a kvalitu života a samozřejmě také záleží na genetických předpokladech. Pokožka v těchto místech začíná ztrácet svou pevnost, tenčí se, vysouší, objevují se první vrásky – hlavně mimické.

Je velmi důležité včas začít pečovat o tyto citlivé partie. Především nesmíme zapomínat na důkladné odličování, které je nezbytné pro následnou péči. Pokud špatně odlíčíte oči na noc, mohou zbytky líčidel způsobit zánět spojivek, nebo je „jen“ podpořen proces stárnutí.

Pro odličování se používají prostředky speciálně určené pro citlivé oční okolí (pleťová mléka, pleťové vody, tonika, dvoufázové preparáty s olejíčky atd.). Napuštěný odličovací tampon přiložte na zavřené oko, nechte pár vteřin působit a pak opatrně setřete směrem dolů. Dále se pohybujte od zevní části oka směrem k nosu a to tak dlouho, dokud poslední tampon nebude čistý.

Pohyby provádějte citlivě a pomalu tak, aby se kůže nenatahovala. Následné nanášení krému se provádí citlivým vklepáváním bříšky prstů, začíná se od zevního okraje směrem ke středu. Je třeba dbát na to, aby krémy byly určeny pro tyto partie. Jsou jemné, delikátní a nezpůsobují podráždění víček a spojivek. Správná péče pomáhá k dokonalé hydrataci tenké a citlivé kůže, očím bez šedivých stínů a viditelných vrásek.

Je dobré si zapamatovat, že okolí očí se musí vynechávat při aplikování jiných prostředků na tvář – pleťových krémů, peelingů a masek.

Líčení očí

Většími problémy, které se začínají časem objevovat, jsou otoky kolem očí, zesinání kůže pod očima, povislá víčka. Jestliže dochází k otokům víček, pomůže studený obklad, potírání kostkou ledu a opatrná masáž podporující cirkulaci lymfy. Šedomodrá místa pod očima způsobuje špatné cévní zásobení kůže. Nejčastěji je tento problém dědičného původu, stejně tak jako hyper pigmentace nebo nízká produkce melaninu (kožního pigmentu) ukrytého v hlubších vrstvách kůže.

Následkem je změna zabarvení postižené kůže. Pokud se jedná o náhodný problém po probdělé noci, je třeba si uvědomit, jak na naše zdraví a vzhled působí životní styl. Pomůže přiložení studené kávové lžičky, ponoření obličeje do chladné vody (nebojte se zamrkat), opatrné kroužení po postiženém místě kostkou ledu.

Výborným pomocníkem může být i použitý vychlazený sáček zeleného nebo heřmánkového čaje. Váčky pod očima se většinou tvoří z důvodu špatné funkce ledvin. Vznikají v důsledku zadržování tuků a vody v oblasti očí.

Váčky se většinou objeví ráno po probuzení. Nejčastěji proto, že ve spánku podkožní tkáň nasává tekutinu (například přebytečné slzy) mnohem snadněji. Jsou také znakem proběhnuvších změn v prokrvování.

Dodržujte pitný režim – alespoň 2 litry čisté vody denně, zařaďte do jídelníčku potraviny s vyšším obsahem železa a používejte oční krémy s vhodnými aktivními látkami. Osvědčené jsou vitaminové krémy (hlavně s obsahem vitamínů C a K), s přídavkem kofeinu a rostlinných výtažků. Vhodnými bylinkami jsou např. arnika, koňský kaštan, světlík lékařský, ginkgo biloba – zlepšují mikro cirkulaci a elasticitu cév, podporují stahování tkáně, brání tvorbě otoků a zesvětlují tmavé kruhy pod očima.

Důležité je pravidelné používání. Nenechte se odradit, když výsledek není okamžitý, může se dostavit i po několika týdnech. Pro hloubkovou výživu v pozdějším věku existují speciální krémy s koncentrovanějšími výživovými látkami a aktivními složkami proti stárnutí.

Lze využít preparátů z lékárny či si nechat stav těchto partií prohlédnout specialistou estetické medicíny. V jejich nabídce je široká škála specialit – preparáty s ovocnými kyselinami, výživné masky, aplikace botoxu či speciální výkony plastické chirurgie.

Napsat komentář