Příčiny kruhů pod očima podle barev

Brát kruhy pod očima pouze jako pleťovou nedokonalost, kterou hravě zamaskujeme make-upem se zdá být poněkud – nezodpovědné. Zejména pokud tímto problémem trpíte dlouhodobě, není to známka toho, že se o svou pleť staráte nedostatečně. V mnoha případech je to signál upozorňující, že ve vašem těle není něco v pořádku. Zjistěte příčiny kruhů pod očima podle barev a místo zakrývání líčidly viditelnou potíž vyřešte.

Černé kruhy pod očima jsou známkou dehydratace i nedostatku spánku

Prakticky nejčastěji se setkáváme s černými kruhy pod očima nejen u dětí, ale také u dospělých. Na první pohled opravdu viditelný problém, na který většina lidí po prvním setkání upozorní. „Ty si nespal?” ptají se. A i když nad tím člověk jen mávne rukou, ostatní přišli k jádru problému. Právě nedostatek spánku, respektive probdělá noc či celková únava stojí za tmavými kruhy pod očima, proto si naordinujte odpočinek.

Nebo dostatečně pijte. Celková dehydratace je totiž také příčinou černých kruhů pod očima také. Pamatujte ale na jedno – nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco voda, bylinkové čaje, případně neoslazené minerální vody jsou povoleny, alkoholické nápoje, sladké šťávy, limonády a podobné jsou tabu. Mají totiž spíše opačný efekt a celkovou dehydrataci ještě více podporují.

Fialové kruhy pod očima poukazují na stres i minimum pohybu

Jsou váčky pod očima spíše fialové? Pak to nedávejte za vinu nedostatečnému spánku nebo pitnému režimu, když pokulhává. Tady nastupuje na pódium stres, ať už plyne z čehokoliv. V posledních letech máme důvodů ke stresu daleko více. Žijeme v obě velmi rychlé, kdy není prakticky čas na zastavení se. Což je ideální pro stres, který se v našem těle začíná tím pádem hromadit.

Vysoká hodnota stresu v našem těle však může jít ruku v ruce s nedostatkem pohybu. Ten má za následek nedostatečný krevní oběh, což vede k nafialovělým kruhům pod očima dětí i dospělých.

Modré kruhy pod očima signalizují vážnější problém

Zpozornit byste měli v okamžiku, kdy se pytle pod očima začínají zbarvovat domodra. Takzvané „modřiny” pod očima totiž neukazují na nic, nad čím bychom mohli jenom mávnout rukou. Velmi často upozorňují na oslabení ledvin nebo problém s trávicím traktem.

Souviset však v mnoha případech můžou i s nevyváženým jídelníčkem, který obsahuje nadměrné množství soli, smažených, případně grilovaných jídel nebo hodně masných výrobků. Pokud se u vás modré kruhy pod očima objevily, zamyslete se tedy nejdříve nad jídlem a zbytečně nepanikařte.

Žluté kruhy pod očima varují před nemocnými játry

Dalo by se říct, že se nám pod očima může objevit doslova dua. Existují totiž i žluté kruhy pod očima, které, podobně jako modré, varují před závažnějším problémem, kterým je v tomto případě problém s játry a žlučníkem.

Zjistěte příčinu a přejděte na zdravý životní styl

Jinými slovy obyčejně neobyčejné tmavé kruhy pod očima mohou být varováním a jejich příčina něčím, co je nutné odstranit v co nejrychlejším možném čase. Pokud u vás dlouhodobě setrvává tento jev, vyhledejte lékaře, který vám potvrdí, případně vyvrátí možné scénáře, na které může různobarevnost kruhů pod očima upozorňovat. Ostatně bez objevení příčiny se kruhů nezbavíte.

Ať už je na vině červených fleků pod očima (či jinak zbarvených kruhů) cokoliv, po vyřešení příčiny přesto stojí za to přejít na zdravý životní styl. Zdravé stravování doplní potřebné vitamíny a minerální

látky, navíc se tím velkou měrou posílí orgány v těle. Naopak se vyhněte velkému množství soli nebo cukru, zmírněte příjem smažených a podobně těžkých, mastných pokrmů a nezapomeňte na dostatečný pitný režim.

Napsat komentář