Líčení rtů

Jak správně nalíčíte rty?

Základním předpokladem pro pěkně nalíčené rty je jejich zdravý vzhled. Dbejte na to, abyste rty neměly vysušené nebo popraskané. Před samotným líčením je nutné rty odmastit a třeba jemně přepudrovat, jinak na nich rtěnka nebude držet. K úpravě tvaru rtů budete potřebovat konturovací tužku.

líčení rtů

Z našeho sortimentu si můžete vybrat jak klasické dřevěné ořezávací tužky Long lasting lip liner nebo voděodolné Waterproof lip liner v žádaných odstínech.
Konturovací tužkou opticky zvětšíte, zmenšíte, případně upravíte nepravidelný tvar rtů. Pokud si nejste jistá nebo máte potíže s tužkou pracovat, použijte odstín v barvě rtů.

Následně použijete rtěnku, kterou buď přímo nebo za pomoci speciálního štětečku aplikujete na rty. Pokud potřebujete, aby rtěnka co nejdéle vydržela, obtiskněte rty do papírového ubrousku, lehce přepudrujte a naneste druhou vrstvu rtěnky. Plné syté módní barvy poskytnou Vašim rtům naše vláčné, jemné rtěnky s bambuckým máslem a koktejlem vitaminů Shea butter and vitamin lipstick , které Vaše rty nejen krášlí, ale zároveň o ně pečují.

Módní záležitostí poslední doby jsou lesky na rty. Výběr lesků na našem trhu je široký, existují lesky transparentní, které se nanášejí na rtěnku nebo lesky s barevnými pigmenty a to buď matové, perleťové, s glitry pro slavnostní příležitosti a podobně. V našem e-shopu si můžete pořídit exkluzivní Long vitality 3D effect lip gloss v atraktivních odstínech.
Na rty se nanášejí aplikátorem, který je součástí dózy nebo tubičky, speciálním štětečkem, případně bříškem prstu. Pro jemné denní líčení použijte lesk přímo na rty bez použití rtěnky.

Péče o rty

Péče o rty začíná očištěním. Používejte jemná pleťová mléka nebo dvoufázové odličovače. Často obsahují výživové a zklidňující látky. Přirozeně růžový a svěží vzhled rtů podporujte pravidelným kartáčováním. Provádějte jemnou masáž rtů lehce krouživými pohyby kartáčkem s měkkým vlasem.

Před použitím jej na chvíli ponořte do studené vody. Tím odstraníte ze rtů odumřelé kožní buňky a podpoříte správné prokrvování rtů. Jako přírodní péči můžete použít šťávu ze syrové okurky. Nezvlhčujte rty olizováním, to způsobuje vysušování a následně i popraskání rtů.

Nejlépe je sušší rty natírat ochrannými pomádami a balzámy na trhu jich je nepřeberné množství – s vitamíny, s kolagenem, s UV filtry a dalšími pečujícími složkami. Pokud dojde u popraskaných rtů k třepení kůže, neokusujte a neodtrhávejte ji, mohlo by dojít k vážnějšímu poškození nebo infekci.

Postižená místa pouze potírejte výživnou pomádou nebo použijte léčivý prostředek zakoupený v lékárně. Kůže kolem rtů začíná stárnout kolem 25. roku života. Je třeba o ni dbát, aby se předcházelo tvorbě vrásek. V boji o pěkná a mladistvá ústa pomáhá správná péče a mimická cvičení.

Po odlíčení make-upu a rtěnky natřete okolí úst krémem obsahujícím vitamíny A a E, lze použít i krém určený k používání na oční okolí. Vitamíny A a E můžete pořídit i v kapslích. Kapky séra vmasírujte do kůže kolem rtů nejlépe po večerním odličování, aby se vitamíny vstřebaly do co nejhlubší vrstvy kůže.

Na noc případně poslouží i výživný balzám, který vám na rtech vydrží až do rána. Celková péče o rty vám nezabere více jak 7 – 8 minut. Pokud můžete, věnujte pár minut také ústní gymnastice, která napomůže elasticitě rtů i mladistvému vzhledu úst.

Různé vychytávky na rty

Nalepovací tetování na rty

líčení rtů nalepovací tetování

Ano, je tady novinka, která z vás udělá originální osobnost. Dočasné tetování na rty ve formě nálepek je jednou z možností, jak zazářit na party, slavnosti, firemním večírku nebo oslavě narozenin. Dočasné tetování má své výhody, nehrozí totiž jako u klasické rtěnky k jejímu otěru např. při konzumaci jídla, pití, líbání apod.

Nalepovací tetování na rty slibuje až osmihodinovou výdrž. Existuje nepřeberné množství vzorů a barev ze kterých můžete vybírat. Šokovat můžete zvířecími vzory, různými nápisy nebo vlajkami států např. pro fanynky sportovních akcí, s glitry apod.

Aplikace je velmi jednoduchá, určitě ji zvládnete. Podívejte se na video ukázku, jak na to.

Video ukázka Nalepovací tetování na rty:

Nevšední líčení rtů

Na večírek nebo slavnostní událost můžete vyzkoušet netradiční líčení rtů. Inspirujte se následujícími obrázky.

líčení rtů nevšední 1
líčení rtů nevšední 2
líčení rtů nevšední 3
líčení rtů nevšední 4

Budete potřebovat dva různé odstíny rtěnek, případně barev na rty a transparentní lesk. K ohraničení linie rtů použijte konturovací tužku v přírodní barvě rtů, případně v odstínu tmavší rtěnky.

Nejprve orámujte linii rtů, pak naneste světlejší odstín rtěnky a nakonec tmavší odstín. Tmavou rtěnkou vyplňte pouze vnější část rtů, střed ponechejte ve světlejší barvě. Ostré přechody mezi odstíny jemně rozetřete do ztracena.

Kombinovat se dá nepřeberné množství odstínů. Na závěr můžete rty přetřít bezbarvým leskem na rty.

líčení rtů lesk 1
líčení rtů lesk 2
líčení rtů lesk 3
líčení rtů lesk 4

Napsat komentář