Lakování a úpravy nehtů

Jak upravíte nehty?

lakování nehtů

Krásné a upravené nehty jsou vizitkou každé ženy a pravdou je, že výrazné barevné nehty vzhled rukou omladí. Ne každá žena si ale může dovolit barevné, extravagantní či zdobené nehty. Pro tyto ženy jsou určeny úpravy nehtů jako francouzská manikúra nebo japonská manikúra (p-shine).

Pokud používáte barevné laky na nehty, doporučujeme použít podkladový lak na nehty Diamond Basic Coat který zabraňuje zabarvení nehtů od výrazných vysoce pigmentovaných laků.

Zabarvení nehtů do žluta se zbavíte bělícími preparáty, jako je např. z našeho sortimentu Fluo Top Coat, či koncentrovanou šťávou z citronu.

Laky vybírejte kvalitní, nejlépe s obsahem pečujících látek. Aby lak na nehtech déle vydržel, aplikujte na nehet alespoň 2 vrstvy laku a na závěr jako poslední vrstvu použijte takzvaný nadlak Diamond Top Coat , vytvrzovač, či alespoň kvalitní průhledný lak na nehty. Každou vrstvu nechte dobře zaschnout.

Laky na nehty s vysokým leskem High glossy nail enamel kryjí již po nanesení jedné vrstvy. V nabídce je úžasných 23 odstínů + 1 transparentní. Inovovaný plochý štěteček poskytuje ještě lepší komfort při nanášení laku na nehet.

Péče o nehty

Péče o nehty

Péče o nehty je nedílnou součástí kosmetických rituálů. Počátek péče začíná již správným výběrem krému, který má pokožku rukou hydratovat, vyživovat a udržovat přirozeně vláčnou. Použitím krému na ruce pečujete i o nehtové lůžko, které by nemělo být suché a roztřepené.

Pro nehty suché používejte nehtové olejíčky, které se aplikují i na nehtové okolí. Pro křehké, lámavé a třepivé nehty používejte výživy regenerující, posilující a vyživující. Většinou obsahují vápník, keratin, vitaminy, hořčík, železo a další. Bývají bezbarvé nebo jemně tónované a lze je použít jako tzv. podlak.

Nehty zvrásněné a nerovné nejdříve jemně zarovnejte pilníkem, pak použijte výživu obsahující např. proteiny, hedvábí, vitamíny. Tyto výživy mohou obsahovat křemičité složky či silikon, které vyplňují drobné trhlinky a činí nehet hladším.

Měkké a tenké nehty je třeba posílit, v tomto případě používejte vytvrzovače a výživy posilující nehtové lůžko a takové přípravky, které podporují růst nehtu. Většinou jsou to preparáty obsahující vitaminy skupiny B a s vysokým obsahem minerálů.

Různé úpravy nehtů

Nail art

Upravené nehty jsou symbolem krásy, o tom není pochyb. Nehty umí dotvořit celkový vzhled člověka ať už v pozitivním či negativním světle. Upravené nehty by měly být samozřejmostí. V současné době vystupuje do popředí velmi módní nehtový design – nail art neboli zdobení nehtů. Nail art je tvůrčí činnost, kdy se buď přírodní nebo umělé nehty zdobí různými obrázky, kamínky, třpytkami, 3D ozdobami, perličkami, peříčky, mramorováním, zdobí se za pomoci různých technik a umělecká tvořivost zde nezná mezí.

Nail art
Nail art

Přinášíme Vám inspirující obrázkovou galerii zaměřenou na zdobení nehtů. Toto téma Vás velmi zajímá a baví, proto se také mrkněte zde…

Níže se podívejte na novinky, jak na sebe upoutat pozornost něčím neobvyklým. V nehtové kosmetice se do popředí dostávají 3D designy v jemném stylu, které si můžete aplikovat jednoduše doma a nemusíte kvůli tomu navštěvovat kosmetický salón.

Kaviárová manikúra

Kaviár se jak známo snoubí s luxusem. Vyzkoušejte si tento luxus i na svých nehtech! Chce to jen trochu šikovnosti. V podstatě jde o to, že se maličké kuličky nasypou na čerstvě nalakovaný nehet a nechá se zaschnout.

Při samotné aplikaci je vhodné podložit ruku táckem,
lépe se vám pak budou přebytečné titěrné kuličky sbírat.

Kaviárová manikúra
Kaviárová manikúra

Kaviárové kuličky se prodávají samostatně v mnoha odstínech, případně se prodává i set pod názvem Caviar Manicure (na obrázku), kdy si zakoupíte sadu – lak na nehty a kaviárové kuličky ve dvou stejných lahvičkách. V nabídce je nepřeberné množství barevných variant.

Prozatím je mají v nabídce zahraniční e-shopy, ale začínají se pomalu objevovat i v českých obchodech. Podívejte se na instruktážní video, jak postupovat.

Video ukázka Kaviárová manikúra:

Kožíšek na nehty

Naprosto okouzlující novinkou jsou „semišové nehty“. Kožešinka na nehtech působí velmi luxusně a je bez problémů nositelná. Speciální pudrový prach se nanese na čerstvě nalakovaný nehet a je hotovo.

Můžete postupovat také tak, že nalakovaný nehet obtisknete v pudrovém prachu, holá místa doplníte štětečkem a pak jen okolí opatrně očistíte plochým štětcem.

Shlédněte video ukázku, jak semišového efektu dosáhnout. Je to velmi jednoduché.

Video ukázka Kožíšek na nehty:

Water Marble Nail Art

Další ze skvělých nápadů a přínosů v nehtovém designu. Zajímavé obrazce na nehtech vám přinese tzv. vodní zdobení nehtů. Je to zábavné a výsledek určitě stojí za to.

Nechť vás neodradí některé příspěvky méně zručných pisatelek v různých diskuzích.

Water Marble Nail Art
Water Marble Nail Art

Chce to jen trošku šikovnosti a očekávaný výsledek se dostaví. Výsledek může ovlivnit hustota a také kvalita laku. Používejte spíše řidší laky a zkuste se vyhnout rychleschnoucím. Vyzkoušejte nejprve 1 nehet a sama posuďte výsledek. Je to také skvělý způsob, jak se zbavit zbytků různých laků, které doma jistě najdete.

Budete potřebovat:
podkladový lak na nehty, bezbarvý lak na nehty, různobarevné laky na nehty, odlakovač na nehty, misku s vodou, izolepu a párátka

Podívejte se jak na to v několika krocích a následujícím videu.

 1. Nachystejte si vše potřebné
 2. Upravte délku nehtů jako obvykle, očistěte a naneste podkladový lak, nechte zaschnout
 3. Okolí nehtu oblepte izolepou
 4. Kapejte do vody postupně jednotlivé laky – viz video
 5. Párátkem tvořte obrazce, pracujte pokud možno rychle
 6. Ponořte prst do vody na cca 10 sekund
 7. Pomocí párátka odstraňte přebytečnou mozaiku, odstraňte izolepu z prstu a očistěte okolí nehtu odlakovačem
 8. Po zaschnutí nehty přelakujte alespoň jednou vrstvou bezbarvého laku pro zafixování

Magnetické lakování

Mezi nevšední oživení nehtového designu patří tzv. magnetické lakování. Stačí si zakoupit speciální lak na nehty a zdobičku. Mnohdy se prodává lak na nehty se zdobičkou v kompletu nebo je zdobička součástí vršku laku na nehty.

Zvlášť se dají koupit i sady zdobiček s různými tvary – proužky, pásky, hvězdičky atd. Procedura je velmi snadná a zvládne ji každý v domácím prostředí. Podívejte se na video ukázku.

Video ukázka magnetické lakování:

Aplikace magnetického laku:

 1. nehty nalakujeme magnetickým lakem v 1 až 2 vrstvách jako obvykle
 2. ihned po nalakování vložíme prst do zdobičky co nejblíže magnetu na cca 10 sekund
 3. během této doby s prstem nehýbeme, jsme v klidu
 4. tímto způsobem postupujeme i u ostatních nehtů
 5. na závěr přelakujeme nadlakem Top Coat nebo bezbarvým lakem na nehty

Praskající lak na nehty

Světový trend dorazil v sezóně 2011-2012 i k nám v podobě praskajících laků tzv. crackle. Tento typ zdobení nehtů přináší další možnosti jak být IN. Crackle lak vytváří na nehtech popraskaný efekt.

Princip spočívá v tom, že základní podkladovou vrstvu lakujeme buď matovým nebo naopak zářivým lakem a barva by měla být vůči praskajícímu laku kontrastní, aby efekt dobře vynikl.

Video ukázka praskající lak:

Aplikace praskajícího laku:

 1. nejdříve naneseme na odmaštěný nehet podkladovou vrstvu matového nebo zářivého laku
 2. první vrstvu necháme důkladně zaschnout
 3. rychle naneseme tenkou vrstvu praskajícího laku
 4. po cca 10 sekundách začne lak praskat
 5. na závěr naneseme vrstvu nadlaku Top Coat nebo průhledného laku na nehty
Praskající lak na nehty
Využití praskajícího laku při nail art
Praskající lak na nehty
Praskající lak na nehty

French Wrap

Zcela nová a unikátní metoda provedení francouzské manikúry k nám přichází z USA. Jedná se o rychlý, na údržbu nenáročný a hlavně precizně vypadající způsob úpravy přírodních nehtů. Využít se dá bílá nebo i barevná varianta.

Tento způsob úpravy nehtů se doporučuje těm z vás, které chtějí mít krásné a přirozeně upravené nehty a nechtějí nebo si nemohou dovolit nehty umělé. Používané materiály byly speciálně vyvinuty pro potřeby přírodních nehtů – zpevňují je a dodávají jim potřebné živiny. Tato metoda je velmi šetrná k vlastním nehtům.

Při pravidelném obnovování (cca každé 3 týdny) dojde k výraznému zlepšení stavu nehtů, proto se tato technika doporučuje po sundání nehtů umělých k jejich regeneraci.

Výhody French Wrap:

 1. precizní provedení proužků s dokonalou linií úsměvu, které se nikdy neodštípnou a neztratí barvu
 2. precizní umístění na nehty, perfektní přilnavost na nehty bez kontaktu s kůžičkou
 3. dokonalý a přirozený vzhled přírodních nehtů
 4. permanentní francouzská manikúra vydrží až 3 týdny
 5. rychlost aplikace 40 – 45 min.
 6. ideální řešení pro ty z vás, které nechtějí umělé nehty nebo si je nemohou dovolit
 7. ideální pro ženy a dívky každého věku

Celá procedura vám nezabere více jak 40 – 45 minut. Podívejte se na video ukázku, jak na to.

Video ukázka French Wrap:

Rafinované lakování

Vyzkoušejte netradiční lakování nehtů, které nikdo neodhalí. Můžete kombinovat různé barvy laků, chce to jen trochu fantazie a odvahy.
Shlédněte video jak na to.

Video ukázka Rafinované lakování:

Flower Nail Designs

Pokud se vám líbí květinové vzory, můžete jimi oživit také svoje nehty. Jarní a letní sezóna je na to ideální období. Stačí vám k tomu 2 až 3 kontrastní laky na nehty, vrchní průhledný Top Coat, zdobící tyčinka s kulatým hrotem (dá se zakoupit v e-shopech, stojí do 100,- Kč), trocha trpělivosti a času.

Pokud nechcete investovat peníze do zdobící tyčinky, jistě najdete doma něco, co by ji mohlo nahradit, např. špendlík s kulatou hlavičkou. Pokud máte k dispozici kamínky na zdobení nehtů, můžete jimi květinový vzor ještě vylepšit.

Nezapomínejte ozdobit i svoje nehty na nohou, věnovaný čas se vám vyplatí, budete totiž originální. Inspirujte se video ukázkou.

Video ukázka Flower Nail Designs:

Inspirujte se dále obrázkovou galerií, kterou jsme pro Vás připravili zde.

Napsat komentář