Jak se zbavit kruhů pod očima

Jak můžeme odstranit tmavé kruhy kolem očí bez použití drahých krémů nebo injekcí? Pokud hledáte přírodní řešení, můžete vyzkoušet několik jednoduchých domácích prostředků (včetně jedlé sody!) na odstranění těchto nevzhledných vrásek.

Kůže kolem očí je tenčí a jemnější než na jiných částech těla. Proto je velmi citlivá na toxiny z okolního prostředí, znečištění a stres. Kromě toho se nám oční víčka stahují přes oční bulvy, což vytváří tmavé kruhy. Tyto problémy bohužel nezmizí snadno, a to ani při profesionálním ošetření.

kruhy pod očima

Existuje několik věcí, které můžete udělat doma, abyste minimalizovali výskyt tmavých kruhů a snížili pravděpodobnost jejich vzniku. Zavedením těchto technik do svého každodenního režimu můžete začít pozorovat okamžité zlepšení svého vzhledu.

Trápí vás tmavé a opuchlé kruhy kolem očí způsobené alergiemi? Pomocí těchto jednoduchých tipů se jich zbavíte! Nejde už jen o používání očního make-upu, naše pleť je postupem času stále více namáhána a objevují se na ní různé potíže, včetně akné, zánětů a suchosti, které mohou vést k otokům pod očima. Pokud se vám stává, že se probouzíte s váčky pod očima, zde je několik způsobů, jak jejich výskyt snížit.

Zvlhčujte si obličej

První věc, kterou byste měli udělat, pokud chcete minimalizovat výskyt vrásek pod očima, je hydratace pleti. Začněte kvalitním hydratačním krémem; doporučujeme najít něco, co obsahuje kyselinu hyaluronovou, protože ta pomáhá udržet vlhkost v pleti a udržet ji pružnou. Doporučujeme také používat správný druh séra; sérum, které obsahuje vitamín C, A a E a retinoidy, by mohlo pomoci redukovat vrásky a zlepšit vzhled vaší pleti.

Pokud máte často pocit, že je vaše pleť po mytí napjatá, zkuste přidat do své rutiny více pleťového mléka nebo krému. Můžete také používat noční hydratační krém, protože je těžší probudit se s oteklýma očima, pokud jste již před spaním použili hydratační krém.

Vyhněte se drsným kosmetickým přípravkům

Nemyslíme si, že je vhodné zcela se vyhýbat líčidlům nebo dokonce produktům péče o pleť, které obsahují složky, jako je alkohol, olej nebo parfém. Chtělo by to však zkusit používat šetrné produkty, zejména pokud trpíte citlivou pletí. Hledejte spíše přípravky s přírodními oleji než se syntetickými. Další věci, které je třeba zvážit, jsou úroveň pH, obsah cukru a konzervační látky.

Pravidelně provádějte peeling

Exfoliace pleti může mít velký význam pro odstranění odumřelých buněk, nečistot a bakterií a pro udržení čistých pórů. Jednou týdně používejte exfoliační přípravek a pečlivě dodržujte pokyny. Abyste věděli, kolik ho máte použít, začněte s malým množstvím a postupně ho zvyšujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Hydratujte své tělo

Během dne pijte hodně vody, abyste zajistili, že vaše pokožka zůstane hydratovaná. Dehydratace může způsobit otoky pod očima a způsobit, že budou vypadat tmavší a větší. I když nepijete dostatek vody, zkuste vypít alespoň osm sklenic denně. Snažte se vyhýbat kofeinu, protože dehydratuje organismus a způsobuje rychlejší ztrátu vody. Nezapomínejte také jíst potraviny bohaté na bílkoviny a vlákninu, abyste doplnili ztracené tekutiny v těle.

Dopřejte si dostatečný spánek

Nedostatek spánku ovlivňuje způsob, jakým naše tělo metabolizuje potraviny a vodu, a ovlivňuje funkci hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Spánek také posiluje imunitu, opravuje poškozené buňky a pomáhá kontrolovat krevní tlak a hladinu hormonů.

Nedostatek spánku způsobuje, že místo spalování kalorií ukládáme tuky a může vyvolat zánět a zarudnutí očí. Dbejte na to, abyste každou noc spali sedm až devět hodin, abyste si udrželi zdravý životní styl a předešli vráskám pod očima.