Hubnutí po 40: Co skutečně zabírá i v menopauze?

Každá žena po čtyřicítce ví, že hubnutí po 40 není tak snadné jako ve dvaceti. Dané je to především tím, že přichází menopauza a metabolismus se zpomaluje, jelikož se přestává ubírat na pohybu, který je ve dvaceti naprosto samozřejmý. Jelikož se mnohdy nenachází čas na návštěvu posiloven nebo na běh či plavání, začne se ubírat na jídle. Ovšem je to skutečně efektivní recept, jak zhubnout po 40?

S přibývajícím věkem máme tendenci ubírat na pohybu, jak již bylo zmíněno. Navíc tělo se s postupem let začne mstít za nejrůznější diety, které jsme v mládí podstupovali pro dokonalou postavu. Svaly začnou postupně mizet. Ale i když předpoklady k rychlému hubnutí po 40 nejsou zrovna nejpříznivější, pravdou je, že to lze. Jak tedy zhubnou ti po 40?

Dodejte tělu potřebné živiny

Co platí ve dvaceti i ve čtyřiceti, je, že strava je osmdesát procent úspěchu. Po čtyřicítce bychom se měli snažit přidat do jídelníčku více potřebných živin, jako je vitamin B, hořčík, draslík či omega-3 mastné kyseliny. Zejména ty jsou nadmíru důležité, protože právě omega-3 mastné kyseliny si tělo neumí vyrobit či dodat samo. Musíme mu v tomto případě trochu pomoct. Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité nejen pro správnou funkci mozku, ale také zabraňují vzniku kardiovaskulárních onemocnění i chronických chorob. Oceníme je i při hubnutí po 40.

V praxi bude váš jídelníček vypadat následovně – zařadíte do něj více ryb, které jsou zdrojem zmiňovaných omega-3 mastných kyselin. Chybět nebude ani dostatečné množství ovoce a zeleniny, jež obsahují potřebné množství vitaminů. Bílkoviny dodáte formou masa (nebo luštěnin) a sýru. Čeho se však vzdáte, budou sladkosti – a to i slazené nápoje, jako jsou limonády nebo džusy či sirupy. Vyloučíte smažená jídla a samozřejmě i dezerty u kafíčka.

Ve vašem jídelníčku by neměla chybět vláknina, která podporuje rychlejší trávení, což při hubnutí potřebujete. Tu najdete například v jablcích, fazolích, ořeších nebo v ovesné kaši. Dále se nachází v zelí, mrkvi nebo v růžičkové kapustě.

Dopřejte si odpočinek

Po 40 je víc než kdy dřív důležité, abychom tělu dopřávali odpočinek. Ve dvaceti letech funguje metabolismus daleko lépe a odpočinku není třeba tolik, ale ve čtyřiceti nás sportovní aktivity mohou daleko víc zmáhat. Tělo vyžaduje dvojnásobnou porci odpočinku než v mládí, proto se tolik nepřemáhejte a odpočinek tělu dopřejte.

Najděte vhodné cvičení

Hubnutí po 40 vyžaduje vyhledání vhodného cvičení. Opravdu to není jenom o správném jídelníčku a odpočinku, pohyb je i po čtyřicítce velice důležitý. Ať už potřebujete zhubnout nohy nebo zhubnout boky, v každém případě nemusíte denně chodit do fitness centra, které vám navíc nemusí být zrovna příjemné, když se kolem vás motají mladí lidé s pevným tělem. I když je pravdou, že posilovna je fajn nápad – po čtyřicítce se musí posilovat všechny části těla, nejen břicho a zadek.

Hubnutí chůzí

Jednou z možností, jak efektivně zhubnout, je hubnutí chůzí. Chůze je vůbec nejpřirozenější pohyb, který můžeme vykonávat. I proto ji lze označit za šetrný pohyb, který tělu nijak neubližuje. Vhodný je jak pro ženy po 40, tak pro těhotné ženy nebo pro obézní lidi, kteří nemohou z důvodu vysoké namáhavosti kloubů například běhat.

Pokud je pro vás chůze obtížná, vytáhněte si na pomoc hůlky. Takzvaný “nordic walking” je v současné době nadmíru oblíbený a díky němu zapojíte při chůzi víc než jen nohy. Ať už ale budete chodit s hůlkami nebo bez nich, během jedné hodiny můžete obyčejnou chůzí spálit až 400 kalorií.

Hubnutí plaváním

Také plavání se označuje za efektivní způsob, jak zhubnout po 40. Opět se jedná o nadmíru šetrný sport, který může vykonávat prakticky kdokoli. Při plavání se zapojují všechny části těla. A i když se to může jevit jako náročná činnost, díky vodě, která nadnáší, je to sport naopak velice snadný.

Co se týče spálených kalorií, ty se odvíjí od toho, jaký styl plavání preferujete. Pakliže se pustíte do prsou, spálíte během jedné hodiny i 700 kalorií. Jestliže upřednostníte kraul, který je rychlejší a svižnější, spálíte během jedné jediné hodiny až 1000 kalorií.

Pilates

I pilates je způsob, jak rychle zhubnout po 40. Jedná se o posilovací cvičení čili se při něm budují svaly a zároveň se také spaluje tuk.

Zkuste to s čínskou medicínou

Nacházíte se zrovna v období menopauzy? Zkuste to s čínskou medicínou. Rychlé hubnutí po 40 čínská medicína umí podpořit. Je to jedna z nejvíce bezpečných metod, která optimalizuje hmotnost člověka. Jelikož je ale čínská medicína velmi široký pojem, buďme trochu konkrétnější. Zhubnout lze buď za pomocí akupunktury, nebo za pomocí bylinek na hubnutí.

Reálné cíle jsou základem úspěchu

I když si najdete vhodnou sportovní činnost, i když svůj jídelníček obohatíte o všechny potřebné vitaminy, může se vám stát, že hubnutí po 40 nebude tak rychlé, jak jste se domnívali. Důvodem toho je především fakt, že si budete klást nereálné cíle. Pokud si stanovíte, že během sedmi dní zhubnete pět kilogramů, přinesete si tak maximálně fyzický a emocionální stres. Stanovte si reálné cíle, během kterých se budete snažit zhubnout a dokázat všem, že rychle zhubnout lze i po 40.

Napsat komentář