Péče o řasy

Péče o řasy

Co najdete v kabelce každé ženy? Zrcátko, kreditní kartu, oblíbenou rtěnku a samozřejmě řasenku.

Tato malá kouzelná věcička dokáže v okamžiku změnit vzhled každé ženy.

Líčidlo na řasy spatřilo světlo světa v polovině 19. století ve Francii. Hmotu tvořil rozemletý uhelný prášek rozmíchaný ve vodě, který se nanášel štětečkem.

Současná podoba řasenky však vznikla až po roce 1913, a to smícháním uhelného pudru s vazelínou. K těmto řasenkám se již přikládal štětinový kartáček.

Od té doby je řasenka nejoblíbenějším a nejpoužívanějším produktem a stala se nedílnou součástí každodenního líčení většiny žen. Na trhu s dekorativní kosmetikou je nepřeberné množství různých druhů řasenek a vybrat si tu vhodnou není tak jednoduché.

Nutno podotknout, že vývojoví specialisté neustále pracují na různých vylepšeních těch stávajících řasenek a zcela jistě se budeme setkávat s dalšími novinkami a inovacemi v tomto směru.

Seznamte se nyní s běžně dostupnými typy řasenek.

Řasenky pro snadné rozčesání/rozdělení řas

Je to produkt vhodný především pro ženy, které mají rády přirozené líčení. Řasenky bývají opatřeny speciálním kartáčkem, který snadno a důkladně nanese hmotu řasenky na každou řasu zvlášť.

Při aplikaci mírným otáčením kartáček řasy rozčesává a odděluje od sebe.

Řasenky objemové/zhušťující

Tento typ řasenek budou používat ženy, které mají slabé, tenké nebo řídké řasy. Hmota těchto řasenek, obsahujících aktivní objemové složky, se nanáší kartáčkem, který hmotu na řasu nabaluje. Dle potřeby se nanáší 2-3 vrstvy.

Řasenky prodlužující

Ty jsou určeny ženám, které příroda neobdařila dlouhými řasami. Tyto řasenky obsahují speciální polymery prodlužující řasy a kousíčky kašmíru, které způsobují zvětšení jejich objemu a prodloužení řas.

Řasenky obsahující prodlužující vlákna by neměly používat ženy nosící kontaktní čočky.

Řasenky tvarující – pro natočení řas

Jsou to řasenky, jejichž složení obsahuje speciální složky, které se po zaschnutí smršťují, výsledným efektem je natočení řas.

Řasenky voděodolné

Obsahují hmoty, které se nerozmazávají působením vody nebo slz. Tyto řasenky na řasách velmi dobře drží a odličují se speciálními přípravky na olejové bázi, které jsou k očím i řasám šetrné.

Voděodolné řasenky jsou nepostradatelné v létě při vodních sportech apod., kdy se běžná řasenka může rozmazávat působením vody nebo potu.

Hypoalergenní řasenky

Jsou to produkty určené alergikům nebo ženám používajícím kontaktní čočky. Tyto řasenky neobsahují žádné substance, které by mohly oči jakkoli podráždit.

V obchodní síti je naleznete také pod názvem Soft.

Dvoufázové řasenky

Jsou určeny pro ženy, které sní o opravdu hlubokém pohledu očí s hustými černými řasami. Jsou opatřeny dvěma kartáčky a dvěma zcela odlišnými hmotami.

Nejdříve se nanáší bezbarvá nebo bílá hmota. Bezbarvá je většinou podkladová báze, která má převážně ochranný či regenerační účinek na řasy.

Pokud řasenka obsahuje hmotu bílou, očekávejte od ní hlavně přípravný posilující efekt. Poté se použije druhý kartáček s černou hmotou, který dokonale každou řasu nabarví.

Na trhu lze vybírat z mnoha řasenek s několika účinky v jednom produktu.
Je velmi vhodné zaměřit se na řasenky obsahující mimo jiné také různé pečující složky – vitaminy, kolagen, ceramidy atp. Tyto látky udržují řasy hydratované, dodávají jim výživu a udržují je ve skvělé kondici.

Silikonové složky se v řasenkových hmotách používají pro zvětšení objemu řas a dále kvůli zlepšení přilnavosti hmoty k řasám. Tím se prodlouží doba krásného nalíčení bez rozmazávání řasenky hlavně pod spodními řasami.

Řasenky

Příjemným oživením trhu je rozšíření těchto výrobků o škálu barevných řasenek. Naše babičky a možná ještě i maminky mohly používat jen černé řasenky.

Nyní jsou v prodeji řasenky černé, hnědé, zelené, fialové, modré nebo růžové. Mezi mladšími dívkami jsou velmi populární řasenky s lesklými glitry, které se ve světle nádherně třpytí. Jen je třeba dávat pozor při odličování, aby se částečky nedostaly do očí.

Co je dobré vědět

Pro oči s chladným barevným odstínem – šedomodré, hnědé, tmavě zelené, černé nebo černomodré, je vhodné používat řasenky hnědé, šedé, černé, zelené a fialové.

Pro oči s teplým barevným odstínem – hnědozlaté, oříškové, světle modré nebo olivové, je vhodné používat řasenky hnědé, modré, šedé a tmavě hnědé.

Kartáčky v řasenkách
Kartáčky v řasenkách

Kartáčky v řasenkách

Velmi důležitou součástí každé řasenky je bezpochyby její kartáček. Ještě nedávno jsme se mohly setkat pouze s přírodními či klasicky střiženými vlákny na kartáčcích.

Byly a jsou funkční, ale v poslední době se výrobci přiklánějí ke kartáčkům umělým – silikonovým. Jejich výhodou je variabilita tvaru vláken, proto lze kartáček přizpůsobit danému typu řasenky a její hmotě. Širší odstup mezi štětinkami je vhodný pro objemové řasenky, hustší kartáčky jsou vhodné pro voděodolné a prodlužující řasenky.

Hřebínkové typy se používají pro krémové a hustší řasenky z důvodu dokonalého rozčesání řas. Pro tvarující řasenky jsou perfektní kartáčky různých tvarů, které na řasy a mezi ně výborně nanesou hmotu s prodlužujícími vlákny.

Péče o řasy

Péče o řasy

Ne každá žena dostane do vínku řasy dlouhé, husté, tmavé a krásně tvarované.

Každý z těchto komplexů se dá obejít výběrem vhodné řasenky, ale každá žena touží takové řasy prostě mít.

Na trhu s péčí o řasy lze vybírat z mnoha přípravků.

  • Krátkým řasám můžete pomoci k růstu speciálními aktivátory.
  • Lámavým a tenkým řasám pomůžete vyživujícími a regeneračními gely s kolagenem a ceramidy.
  • Suché řasy vyživí preparáty s vitaminem E a D-panthenolem.

V některých výjimečných případech je potřeba použít séra, která se nanáší již na okraj očních víček k řasám. Všechny tyto preparáty je potřeba používat dlouhodobě, pro dosažení kýženého výsledku i několik měsíců.

Patří k dražším produktům, ale investice do krásy se jistě vrátí v podobě obdivných pohledů mužů nebo jen spokojeností s vlastní vizáží. Jejich účinky je vhodné konzultovat se specialisty z oboru oftalmologie.

Pokud jde o podporu růstu řas, jejich zhuštění či ztmavnutí, lze se o to pokusit i domácími pomocníky. Zřejmě nejznámější je použití ricinového oleje, kdy se večer po odlíčení napuštěným tamponem řasy jemně přetřou a vatovou tyčinkou se nanese troška oleje k řasám na horní a spodní víčka.

Výsledky se dostaví v průběhu 1 – 2 měsíců. Bohužel je spousta žen na tento olej citlivá, oči mohou otékat, červenat nebo řezat. Proto lze tuto olejovou metodu vyzkoušet třeba s dětským olejem či oleji lisovanými za studena.

Vhodné jsou olejíčky z pupalky, slunečnice, olivy, s extrakty z levandule, tee tree, heřmánku, s lecitinem i s vitaminy, vhodné jsou vitamíny A, E, F. Kdo nedá na ricinový olej dopustit, přestože je na něj citlivější, doporučuje se zmírnit jeho dráždivost olejem olivovým a mandlovým.

Pokud je potřeba rychlého kouzla, většího objemu řas se dosáhne tak, že první vrstvu řasenky jemně přepudrujete a nanesete další 1 – 2 vrstvy vaší oblíbené řasenky.

Kleštičky na řasy

Kleštičky na řasy
Kleštičky na řasy

Jedním z pomocníků na řasy jsou kleštičky, které umí řasy nadzvednout, tvarovat, natočit.

Kultovní pomůcka používaná již našimi babičkami. Jak ale správně kleštičky používat?

Nejdříve si zkontrolujte, zda kleštičky nejsou poškozené. Nejlepšího výsledku s dlouhodobým efektem dosáhnete při tomto postupu.

Nejprve na čisté řasy naneste bezbarvou řasenku nebo výživnou bázi určenou pod řasenku.

Vrstva řasenky nebo báze se musí nechat pořádně zaschnout, jinak hrozí, že se řasy na kleštičky přilepí a může dojít k jejich vytrhnutí.

Ochranná báze je pro podklad vhodnější, protože má po zaschnutí pružnější strukturu.

Kleštičky nahřejte buď jemně fénem, nebo je na chvíli ponořte do teplé vody. Fénem nahřívejte jen krátce a opatrně, popálení oka by nemuselo být příjemné.

Vždy rukou zkontrolujte jejich teplotu. Kleštičky přiložte ke kořínkům horních řas a jemnými opakovanými krátkými stisky kleští směrem nahoru ke konečkům řasy opatrně natáčejte.

Pak teprve naneste vhodnou řasenku lehčí konzistence, např. tvarující (Curl Up), aby efekt natočených řas byl co nejdelší.

Při použití hutné objemové řasenky je nutné počítat s tím, že efekt natočení nemusí být dlouhodobý a řasy pod tíhou hmoty, pokud není odlehčená, spadnou.

Umělé řasy

Umělé řasy jsou velmi vítaným kosmetickým doplňkem, který se používá především tehdy, máte-li vlastní řasy nějakým způsobem handicapované, jsou buď řídké, krátké, slabé nebo jen málo výrazné.

Umělé řasy se ale používají také jako součást extravagantního nebo slavnostního líčení. V současné době jsou umělé řasy trendovou záležitostí stejně tak jako umělé nehty. Která z vás by nechtěla vypadat jako mrkací panna?

Umělé řasy
Umělé řasy

Umělé řasy pro použití doma se prodávají již připravené v jednom kuse nebo v trsech a jejich použití je jednoduché.

Řasy se pouze zastřihnou do potřebné délky, případně upraví šířka podle velikosti oka a speciálním nedráždivým lepidlem se přilepí těsně nad vlastní řasy.

Při aplikaci těchto hotových řas se postupuje tak, že začínáme ve středu oka, následně dolepíme části do vnitřního a vnějšího koutku.

Takto nalepené řasy již není potřeba dále nijak upravovat. Chceme-li řasy odstranit, postupujeme tak, že uchopíme vnější část řas a opatrně stáhneme.

Pak omyjeme v teplé vodě a odstraníme zbytky lepidla. Uložíme zpět do krabičky na pásek, aby si zachovaly svůj tvar.

U umělých řas v trsech postupujeme podobně, trsy vlepujeme těsně k vlastním řasám nebo na místa, kde řasy chybí.

Permanentní řasy

Permanentní řasy
Permanentní řasy

V dnešní době je velmi oblíbené permanentní prodlužování řas a to zejména proto, že jejich nositelka je téměř necítí, jsou ultra lehké a celkový vzhled působí velmi přirozeně.

Tyto řasy se vyrábí ze syntetického polymeru, který zaručuje perfektní tvar, lesk, pružnost a barevnou stálost.

Procedura se provádí pouze ve specializovaných kosmetických salonech řádně proškolenými profesionály, není možné ji provádět svépomocí doma.

Tyto řasy se aplikují metodou „řasa na řasu“, jsou voděodolné a nikdy nepoškodí vlastní řasy nositelky. Výběr je z mnoha druhů řas různých tvarů a délek, je zde i možnost zdobení kosmetickými glitry, kamínky.

Občas je nutné navštívit kosmetický salon k případnému doplnění vypadlých či opravě zdeformovaných řas. Zde vás také budou informovat, jak máte pečovat o takto upravované řasy.

Můžeme zmínit, že aplikace permanentních řas je bezbolestná a je díky použitým materiálům vhodná i pro ženy s citlivýma očima.

Napsat komentář