Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky

Údržba

Aby nám kosmetické štětce dlouho vydržely, vypadaly stále jako nové, použití s nimi bylo z hygienického hlediska bezpečné a výsledek make-upu bezchybný, pak je třeba o ně pečovat.

Při každodenním používání doporučujeme minimálně 1x za týden, podle míry znečištění i častěji, věnovat trochu času jejich údržbě. Pakliže pomocí štětce nanášíme i make-up, pak je nejvhodnější vyčistit po každém použití.

Je to otázka chvilky. Není zapotřebí nakupovat drahé speciální prostředky na jejich údržbu, dostačující je teplá voda, vlasový šampon, případně jemné mýdlo.

Čištění

Do misky s teplou (ne horkou) vodou přidáme malé množství běžného vlasového šamponu. Ponoříme část s vlákny a poté krouživými pohyby šampon napěníme v dlani druhé ruky.

Po chvíli vlákna štětce propláchneme proudem vlažné vody. Střídavě tento proces opakujeme do doby, než ze štětce vytéká čistá voda.

Dbáme přitom na to, aby vlákna při čištění směřovala vždy směrem dolů. Tímto způsobem čistíme kosmetické štětce ze syntetických vláken ale i přírodní.

Péče o kosmetické štětce

Snažíme se o to, aby místo, kde jsou vlákna vlepena, nebylo příliš vystaveno styku s vodou, zabráníme tak zbytečnému vypadávání vláken.

U štětců s přírodními chlupy provedeme čištění ihned po nákupu, resp. před prvním použitím. Zbavíme se tak přebytečných chloupků, které by mohly ulpět na tváři a pokazit nám tak výsledný make-up.

Podobně udržujeme v čistotě i kosmetické labutěnky a houbičky. V misce s teplou vodou s přídavkem vlasového šamponu či mýdla labutěnky a houbičky jemně propíráme a proplachujeme proudem teplé vody do doby, než začne stékat čistá voda a kosmetické doplňky jsou zcela bez stop make-upu či pudru.

Sušení

Vyčištěné kosmetické štětce položíme ve vodorovné poloze na kuchyňskou utěrku nebo ubrousek a necháme vsáknout přebytečnou vodu.

Uspořádáme vlasová vlákna do požadovaného tvaru, položíme na suchou utěrku nebo ubrousek a necháme volně uschnout do druhého dne. Postačí štětec položit ve vodorovné poloze na hranu stolu a nechat volně proschnout.

V žádném případě nepoužíváme teplý vzduch z fénu ani nepokládáme na zdroje tepla jako je topení apod. Stejně postupujeme u labutěnek a houbiček, které můžeme před uschnutím jemně promnout v čistém ručníku.

Skladování

Kosmetické štětce i doplňky bychom měly uchovávat ve zvláštním obalu, taštičce nebo pouzdře a zabránit tak přístupu prachu či jiných nečistot, které by mohly způsobit, zvláště alergikům a lidem s problematickou nebo citlivou pokožkou, podráždění.

Při správném uchovávání štětců a kosmetických doplňků Vám budou sloužit dobře a po dlouhou dobu.

Napsat komentář