Detoxikace

Zima je obdobím, kdy většina z nás zůstává doma, v teple svého domova. Hlavně v počasí, kdy byste ven nevyhnali ani psa, se věru nikomu nechce ven. Zůstat doma mezi čtyřmi stěnami však znamená častokrát i nudit se. Když se člověk ničemu nevěnuje, pak je náchylný sáhnout po různých pamlscích.

Polehávání před nějakou obrazovkou s sebou přináší chipsy, sladkosti, sušenky, čokolády. Samozřejmě to neplatí na každého, ale v těchto řádcích se najdou mnozí z nás. Pak přichází na řadu přejídání se a s ním spolu i trávicí problémy, nejčastěji bolesti břicha. Pokud tento stav nicnedělání přetrvává déle, pak bude nezbytná detoxikace.

Detoxikace může zachránit zatížený trávicí systém před jeho úplným selháním.

Bez tělesného pohybu se zpomalí i proces trávení, kvůli čemuž se může dostavit zácpa. Pokud se střeva nevyprázdní, vzniknou v nich usazeniny, nánosy, které brání vstřebávání nezbytných živin.

Detoxikace je jediné, co jsem ještě neabsolvovala a asi se jí nevyhnu. Darmo jsem se pokoušela nevzít na vědomí, že něco není v pořádku, nic jsem si nepomohla, tělo mi avizovalo, že něco není v pořádku. Máma mě už půl roku honila, prosila mě, abych ji absolvovala, protože si všimla mé potíže, jen já jsem odolávala a nechtěla o žádné očistě ani slyšet.

„Ta detoxikace je nezbytná, musíš si uvědomit, že tělo ti dává signály a je třeba je poslechnout, jinak to nedopadne dobře,“ přemlouvala mě. „Inu co, tak mi sežeň nějaké časopisy a já si o tom něco přečtu a pak se rozhodnu.“ To jste měli vidět!

Na druhý den jsem měla v pokoji alespoň 60 různých časopisů, a máma mi při každém vysvětlovala, kde na které straně najdu na téma detoxikace články, v nichž se dočtu, na co je dobrá, jak postupovat, co dělat a co nedělat. Dočetla jsem se, jak škodí toxiny a odpadové látky tělu, na co slouží detoxikace, jak zabránit různým nemocem právě díky ní. „Mám ji zkusit?“

Napsat komentář