Barevné crazy kontaktní čočky

Jste spokojená s barvou, případně velikostí svých očí? Pokud ano, gratulace pro vás!

Je ale více než pravděpodobné, že většina z vás by uvítala nějaké to vylepšení nebo totální změnu barvy duhovky. Naštěstí to už není v dnešní době žádný problém a můžete se proměnit mrknutím oka třeba v modrookou princeznu.

Vše co pro to musíte udělat je vybrat si z mnoha barev, motivů a typů čoček, které dnes bez problémů seženete v internetových obchodech.

Crazy kontaktní čočky jsou parádním doplňkem na halloweenskou party nebo večírek.

Barevné kontaktní čočky

Crazy kontaktní čočky se vyrábí z velmi podobného materiálu jako klasické dioptrické čočky – nazývá se hydrogel, jen je do něj navíc zanesena vrstva barvy, se kterou se dá vytvořit mnoho efektů.

Materiál je pro styk s okem ověřen jako nezávadný. V případě crazy kontaktních čoček se jedná spíše o kosmetický doplněk než o zdravotní pomůcku.

Přesto se dají koupit jak nedioptrické tak dioptrické crazy čočky.

Barevné kontaktní čočky se vyrábí buď v krycí nebo jen tónovací variantě. Krycí čočky jsou určeny těm, kdo chtějí mít výraznou sytou barvu duhovky, tónovací čočky pouze zvýrazní vlastní barvu duhovky nebo rozjasní.

V tomto případě není vhodné, pokud máte příliš tmavou barvu vlastní duhovky, volit velmi světlý odstín čočky, poněvadž výsledek bude kombinací obou barev.

Pokud nejste spokojena s velikostí oka, pak je to možné řešit zvláštním typem krycích čoček s tmavým kruhem okolo většinou o průměru 15 mm, které duhovku oka zvětší.

Barevné kontaktní čočky

Na trhu je dnes mnoho variant barevných kontaktních čoček, které jsou určeny k jednodennímu použití, k nošení na 14 dnů, měsíc, ale i roční.

Jednodenní čočky se hodí pro ty z vás, které chtějí zazářit jen příležitostně na oslavě nebo večírku. Po použití se zkrátka vyhodí a vymění za nové. Představují nejmenší zdravotní riziko.

Dostupné jsou i 14-ti denní a měsíční čočky, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, který propouští větší množství kyslíku, tudíž je s nimi možné i spát. Tyto čočky je ale nutné dezinfikovat a občas také mechanicky očistit.

Na trhu se dají koupit i tzv. konvenční kontaktní čočky, u kterých není stanovena doba nošení. Nosí se zpravidla tak dlouho, dokud se nepoškodí, což bývá obecně okolo jednoho roku.

Tyto čočky se ovšem spíše nedoporučují, protože i přes pravidelné dezinfikování a čištění představují zdravotní riziko v podobě různých usazenin, které mohou do oka přenést nežádoucí mikroorganismy a bakterie a způsobit tak zdravotní problémy.

Obecně platí pravidlo, že čím tmavší čočky jsou, tím kratší dobu by se měly nosit a vyměnit za nové, poněvadž propouští méně kyslíku. Vždy se ale řídíme pokyny danými výrobcem.

Doporučení

Obecně platí pravidlo, že čím tmavší čočky jsou, tím kratší dobu by se měly nosit a vyměnit za nové, poněvadž propouští méně kyslíku. Vždy se ale řídíme pokyny danými výrobcem.

I v případě crazy čoček – kosmetického doplňku je vhodná konzultace s kontaktologem. Pokud budete s čočkami sportovat, sdělte lékaři, jaký druh sportu hodláte provozovat.

Při sportech s přímým stykem s větrem jako je např. lyžování, cyklistika apod. je nutné používání brýlí, neboť dochází k rychlému pocitu suchosti oka.

Pokud se v průběhu nošení čoček objeví jakýkoliv problém (zarudlé nebo podrážděné oči, neostré vidění apod.), okamžitě čočky vyjměte a navštivte svého kontaktologa. Dodržujte opatrnou manipulaci s čočkami obzvláště pokud máte dlouhé nehty.

Čočky a kosmetika

Čočky nasazujte vždy po nalíčení a odstraňujte před odlíčením. Dávejte pozor, aby se žádný z kosmetických přípravků nedostal do styku s okem.

Zvýšené opatrnosti dbejte při používání kosmetických odličovacích tamponů, aby se do oka nedostalo byť nepatrné vlákno z buničiny. Pokud používáte lak na vlasy, nastříkejte jej ještě před aplikací čoček a v jiné místnosti.

V současné době již mnohé firmy nabízejí hypoalergenní kosmetiku nebo přímo kosmetiku určenou nositelkám kontaktních čoček. Tyto výrobky jsou pro vás ty nejvhodnější.

Barevné kontaktní čočky
Barevné kontaktní čočky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here