Jak na líčení krok za krokem

Jistě se jako každá žena i vy ráda líčíte, znáte však správný postup či nějaké ty „vychytávky“ k dokonalému make-upu? Pokud ne, tak právě pro vás je zde tento článek, kdy si řekneme, jak bychom se měly správně líčit, a poradíme vám i nějaké ty fígle.

Nejdříve bychom se měly říct, že samotné líčení je samozřejmě velké umění, ale i ten sebelepší make-up nám není nic platný, pokud se správně nestaráme o pleť. Což určitě patří mezi ty první body. Všude se můžete dočíst, že základem krásné pleti je její správná „údržba“. To se promítne i při líčení, takže milé dámy, dbejte na to, abyste každý večer i ráno pleť správně odlíčily a vyčistily. Nesmíme opomenout ani hydrataci v podobě správně zvolených krémů.

Pojďme si nyní říct, jak správně bychom měly postupovat při líčení

  • Než naneseme samotný make-up, měly bychom aplikovat krém. Ten by neměl být příliš těžký, aby nám následně make-up „neflekatěl“, necháme ho tedy minimálně 5 minut usadit v pleti. Pokud máte pocit, že jste krému nanesla hodně, použijte obyčejný kapesník, který přebytečný krém absorbuje.
  • A následuje další krok v podobě korektoru, vždy před nanesením samotného make-upu použije tuhý korektor, který zakrývá větší nedostatky. Jak jistě víte, existuje ještě krémovější forma korektoru, která kryje drobnější nedostatky, jako jsou kruhy pod očima, začervenání… Tento druh se používá až na make-up, aby se jemnější korektor nerozetřel, kdy by byl efekt nulový.
  • Teď by jistě většina z vás nenesla make-up, ano, můžete, ale pokud jste si chtěla aplikovat nějaké stíny na oči s make-upem ještě vyčkejte a zaměřte se nyní právě na oči. Právě při nanášení stínů se může stát, že se vám i malé množství pigmentů může nechtěně dostat na již rozetřený make-up. Když se jej budete pokoušet dostat dolů, mohla byste si pigment rozetřít, tím vytvořit nehezké fleky a celá práce s make-upem by byla vniveč! Opravdu raději nejdříve vykreslete oči a až následně se vrhněte na make-up.
  • Krok ke správnému make-upu je použití podkladové báze. Ta zvýrazní pigmenty, projasní pokožku a hlavně zabrání make-upu v zalézání do vrásek, kdy se tvoří nehezké rýhy v oblasti nosoretek, očního okolí a čela. Podkladovou bázi používejte především tehdy, když chcete, aby make-up opravdu držel po celý den.
  • Tak, máme nanesen make-up, kruhy pod očima jsme zamaskovaly jemnější strukturou korektoru, a co dále? Nyní použijete pudr, nejdříve ten světlejší, kterým zafixujete make-up, a pak tmavší. Ten je skvělým pomocníkem při stínování obličeje. Nezaměňujte však s tvářenkou, ta slouží pouze k zvýraznění lícních kostí a nanášíte ji až po aplikaci těchto dvou odstínů pudru.
  • A na závěr samozřejmě nesmíme opomenout rty. Zde záleží vždy na tom, čím chcete rty zvýraznit, pokud chcete použít jakoukoliv rtěnku, myslete na to, že vždy byste měla použít konturovací tužku, která rty krásně orámuje, můžete s ní rty opticky zvětšit, či naopak zmenšit. Především zabraňuje rtěnce, aby se rozpila do vrásek v okolí rtů. Konturovací tužka by měla vždy korespondovat s odstínem rtěnky, jestli ale používáte více rtěnek, pořiďte si gelovou univerzální konturku. U lesků na rty sice není až tak důležité použití konturovací tužky, ale u výraznějších odstínů její použití doporučujeme.

Pár rad navíc:

  • Mějte na paměti, že pokud nemáte běloskvoucí úsměv, volte spíše růžové odstíny rtěnek až s odleskem do modra, ty žlutý odstín zubů potlačují. Naopak všechny červené odstíny rtěnek žluté zuby ještě více zvýrazní.
  • Po celý den byste měla mít ve své kosmetické taštičce transparentní pudr, kterým můžete kdykoliv během dne make-up doladit a zbavit obličej přebytečné mastnoty. Výhodou transparentního pudru je, že ho můžete použít klidně několikrát za den, a nebudete vypadat jako přepudrovaná vosková figurína.
  • Skvělým pomocníkem jsou i ubrousky, které jsou napuštěné pudrem, který když přiložíte na místo, které se vám leskne, okamžitě pohltí veškerý maz a zabraňuji dalšímu maštění pleti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here